Wynik lepszy niż gra

• autor: luki91_17, 2011-05-29 20:28

Szóste z rzędu zwycięstwo WKS Rząśnik odniósł po bardzo trudnym meczu z Amigos Warszawa. Po golach Grzegorza Abramczyka,Łukasza Zalewskiego i Mariusza Dziczka rząśniczanie zwyciężyli 3:2.

Spotkanie rozegrane na stadionie Jedności Żabieniec było bardzo dziwnym meczem i niewątpliwie jego największym pozytywem był trzy punkty jakie zdobyli gracze z Rząśnika. Na początku meczu starali się oni atakować głównie prawą stroną boiska, gdzie występował Paweł Osowiecki. Brakowało jednak brakowych okazji, podobnie było po ofensywnych wypadach gospodarzy. Niestety, w 30 minucie to zawodnicy Amigos zdobyli pierwszą bramkę i objęli prowadzenie. Po długim zagraniu napastnik gospodarzy przejął piłkę na 20 metrze przed bramką i mocnym strzałem po ziemi pokonał Roberta Gałązkę. Na szczęście jeszcze przed przerwą goście zdołali wyrównać stan rywalizacji. Po wrzucie z autu i przedłużeniu piłki głową, futbolówka trafiła do Grzegorza Abramczyka. Kapitan WKS-u ładnie ograł rywala i spokojnym strzałem pokonał bramkarza. Po zmianie stron goście rozpoczęli grę bardziej skoncentrowani i zaczęli przejmować inicjatywę. Groźnie było po rzutach rożnych wykonywanych przez Krzysztofa Borowskiego i Dawida Zalewskiego. Starania przyjezdnych przyniosły skutek w 56 minucie. Po kolejnym wrzucie z autu piłkę przedłużył Mariusz Dziczek a w trudnej pozycji celny strzał głową oddał Łukasz Zalewski, zdobywając już 5 bramkę w rundzie wiosennej. Niestety, prowadzenie WKS-u trwało bardzo krótko. Pięć minut później padła kuriozalna bramka. Po strzale z nieco ponad 20 metrów z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od placów interweniującego Gałązki, po czym wpadła do bramki. Na szczęście goście ponownie błyskawicznie zareagowali. Tym razem atomowym strzałem w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Amigos Dziczek, który ponownie dał rząśniczanom prowadzenie. Po strzeleniu trzeciej bramki, gra nadal była nerwowa, a na boisku coraz częściej dochodziło do słownych przepychanek pomiędzy graczami obu drużyn. WKS-owi udało się jednak utrzymać korzystny wynik i 3 miejsce w ligowej tabeli.

Amigos Warszawa-WKS Rząśnik 2:3 (1:1)

1:1 G.Abramczyk 41

1:2 Ł.Zalewski 56(M.Dziczek)

2:3 M.Dziczek 67