statystyki szczegółowe

Aktualności

Dwie różne połowy

• autor: luki91_17, 2011-02-05 15:45

Po pierwszej połowie meczu zapowiadało się na sromotną porażkę piłkarzy WKS-u. Po zmianie stron obie drużyny zamieniły się jednak rolami. W pierwszej części trzy gole zdobyli piłkarze z Pokrzywnicy, a w drugiej to samo zrobili rząśniczanie i mecz zakończył się remisem.

Największy wpływ na grę obu drużyn miał silnie wiejący wiatr, który wyczyniał cuda z piłką znajdjącą się w powietrzu, często komplatnie zaskakujac piłkarzy. W pierwszej części gry przewagę osiągneli zaowdnicy z Pokrzywnicy, którzy tzrykrotnie trafili w tej połowie do bramki Roberta Gałązki. Najpierw w 16 minucie po szybkiej kontrze GKS-u napastnik tej drużyny strzałem zza pola karnego przelobował bramkarza WKS-u. 2:0 zrobiło się w 25 minucie. Po dośrodkowaniu z bocznych rejonów boiska napastnik z Pokrzywnicy trafił do siatki strzałem głową. Jeszcze przed przerwą rząśniczanie stracili trzeciego gola, ponownie po strzale z dystansu. W pierwszej połowie także podopieczni Łukasza Zalewskiego mieli swoje szanse, ale strzały grajaćego trenera WKS-u i Adam Borka odbił bramkarz przeciwników, a Łukasz Abramczyk z bliska uderzył obok bramki. W drugich 45 minutach inicjatywa była już niemal całkowiecie po stronie zawodników z Rząśnika. Jednak mimo ich licznych ofensywnych akcji i kilku niezłych okzaji długo nie mogli oni znaleźć sposobu na defensywę Pokrzywnicy. W 68 minuice wreszcie WKS zdobył gola. Po dośrodkowaniu Łukasza Abramczyka piłka mineła w polu karnym kilku zawodników i trafiła do Łuksza Zalewskiego, który spokojnie strzelił do siatki. W 77 minucie z 25 metrów uderzył Krzysztof Borowski, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową, dzięki czemu strata WKS-u wynosiła już tylko jedną bramkę. Całkowiecie zniwelował ją kolejnym trafieniem Zalewski, który trafił do bramki rywala uderzeniem zza połwy boiska. Piłka niesiona siłą wiatru wpadła "za kołnierz" golkiperowi GKS-u.

WKS Rząśnik-GKS Pokrzywnica 3:3 (0:3)