statystyki szczegółowe

Aktualności

Efektowne sobotnie popołudnie.

• autor: luki91_17, 2010-10-09 19:55

W najlepszy z możliwych sposobów piłkarze WKS-u zatarli nienajlepsze wrażenie z meczu z Rządzą. W meczu z Legionem II Warszawa ekipa trenera Zalewskiego wygrała aż 5:0.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla gospodarzy. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Zalewskiego strzelał głową Grzegorz Abramczyk,a skuteczną dobitką popisał się Łukasz Gałązka.Doskonałe otwarcie rząśniczan mogło zostać zmarnowane w 9 minucie, kiedy po wślizgu Łukasza Abramczyka sędzia podyktował rzut karny dla Legionu. Arbiter szybko jednak wycofał się z swojej decyzji, gdyż faulu nie było. Piłkarze ze stolicy dobrze rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska, ale nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych. W 17 minucie mogło być już 2:0, ale strzał G.Abramczyka zatrzymał się na słupku. Druga bramka dla miejscowych padła jednak w 27 minucie. Była to bardzo podobna sytuacja do tej, po której piłka po raz pierwszy znalazła się w bramce gości. Ponownie z wolnego dośrodkowywał grający trener WKS-u, a swoją drugą bramkę zdobył Gałązka. Przed przerwą na boisku nie działo się już wiele ciekawego,a gospodarze kontrolowali przebieg gry. Po zmianie stron już w 49 minucie rząśniczanie zadali trzeci cios. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Legionu, który wprowadzjąc piłkę do gry trafił w Mariusza Dziczka,a futbolówka znalazła się w siatce stołecznej drużyny. Goście po kilku zmianach w swoich szeregach także stworzyli kilka niezłych okazji w drugich 45 minutach,ale pewnie bronił Robert Gałązka. Gospodarze zaś byli bardzo skuteczni w wykorzystywaniu strzeleckich okazji. W 60 minuice piękną prostopadłą piłkę zagrał Gałązka,a w sytuacji sam na sam z bramkrzem pewnie uderzył Piotr Ciemerych. Wynik meczu ustalił w 86 minucie kapitan WKS-u, Grzegorz Abramczyk, także wykorzystujac sytuacje oko w oko z golkiperem z Warszawy. Swoją szansę miał także Marek Kucharzyk, który jednak minmalnie chybił.

WKS Rząśnik-Legion II Warszawa 5:0 (2:0)

Gole: Ł.Gałązka 4 i 27, M.Dziczek 49,P.Ciemerych 60, G.Abramczyk 86

WKS: R.Gałązka-Ł.Abramczyk (82-P.Abramczyk),Ł.Zalewski,P.Kulesza,A.Ciemerych- G.Abramczyk,Ł.Gałązka, D.Zalewski,D.Wiśniewski(65-Z.Kałek)-M.Dziczek(70-M.Kucharczyk),P.Ciemerych(87-B.Szurawski)