10-2017

10-2017

Ugaszony Znicz

• autor: luki91_17, 2014-03-17 21:51

W sobotni wieczór piłkarze WKS-u Rząśnik rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed meczem ligowym z Dolcanem II Ząbki. W Pruszkowie podopieczni Jakuba Myszkorowskiego pokonali juniorów miejscowego Znicza 3:2, a dublet zapisał na swoje konto Łukasz Kamiński.

Rozgrywka z jedną z najlepszych w swoim roczniku drużyn na Mazowszu była z pewnością dla rząśniczan bardzo wartościowym sprawdzianem. Mimo momentami bardzo przeciętnej gry, udało im się z tego pojedynku wyjść zwycięsko. Teraz przed zawodnikami WKS-u ostatnie szlify formy przed inauguracyjnym starciem z rezerwami pierwszoligowca.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli miejscowych. Już w 4 minucie wykorzystali oni niezdecydowanie rywali po rzucie rożnym i wpakowali piłkę do bramki Piotra Rosińskiego, zastępującego przeziębionego Łukasza Rogulskiego. Mimo nie najlepszego początku, rezerwowy zazwyczaj golkiper WKS-u zaprezentował dobre zawody, kilkukrotnie ratując swoją drużynę przed stratą gola. Rząśniczanie na przebudzenie się po bramce potrzebowali prawie kwadransa gry. W 17 minucie z rzutu wolnego zagrywał Mateusz Nowicki, piłkę przedłużył jeszcze Łukasz Kamiński, a niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Paweł Osowiecki, wyrównując rezultat spotkania. Chwilę potem było już 2:1 dla gości z Rząśnika. Tym razem Kamiński sam, co prawda na raty, trafił do siatki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej z trzech rozgrywanym w tym meczu tercji.

W drugiej przez pierwszy kwadrans WKS grał bardzo dobrze i dołożył do swojego dorobku kolejnego gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamiński, wykorzystując rzut karny, który sam wywalczył w 41 minucie meczu. Pewnie skompletowałby również hat-tricka, ale znajdując się w idealnej pozycji do zdobycia gola, nie doczekał się podania od Grzegorza Abramczyka. Swoje okazje w tej części gry mieli również gracze z Pruszkowa, jednak w porównaniu z pierwsza tercją prezentowali się o klasę słabiej. Ostatnie pół godziny należało już zdecydowanie do nich. Rząśniczanie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, a Rosiński dwoił się i troił, aby zapobiec utracie bramki. W 80 minucie był jednak bez szans, po tym jak zawodnik z Pruszkowa znalazł się z nim w sytuacji sam na sam i strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. W końcówce spotkania piłkarze Znicza mieli jeszcze przynajmniej trzy doskonałe okazje do zdobycia gola, ale trafiali z podobną precyzją, jaką popisała się na igrzyskach w Soczi Krystyna Pałka.

Podsumowują, mimo kilku dobrych momentów, wynik osiągnięty przez zespół WKS-u w Pruszkowie jest lepszy od gry podopiecznych trenera Myszkorowskiego. Z drugiej strony, pokazuje on potencjał ofensywny rząśniczan, którzy potrafili w przeciągu kilkunastu minut trzy razy pokonać bramkarza rywali. Oby podobną skuteczność prezentowali w meczach ligowych, co w połączeniu z solidniejszą grą w defensywie powinno im dać utrzymanie.

Znicz Pruszków (juniorzy) – WKS Rząśnik 2:3 (1:2, 1:3)

WKS: P. Rosiński – M. Nowicki, T. Osowiecki, K. Wiśniewski, P. Borys – P. Osowiecki, S. Tomaszkiewicz, M. Wałęsiak – M. Krawczyk, G. Abramczyk, Ł. Kamiński

Zagrali również: Ł. Abramczyk, S. Garbarczyk, Ł. Deptuła, P. Todorowski, N. Korzekwa, P. Ciemerych