Rzekunianka wypunktowana

• autor: luki91_17, 2014-03-11 08:19

Zawodnicy WKS-u Rząśnik po raz drugi w odstępie kilku tygodni rozegrali towarzyskie spotkanie z Rzekunianką Rzekuń. I po raz drugi nie dali swoim rywalom szans, wygrywając 3:0.

Poprzednio obie drużyny spotkały się 19 lutego w Ostrołęce. Wtedy to zespół Jakuba Myszkorowskiego rozbił przeciwnika aż 9:0, tym razem rząśniczanie zatrzymali się na trzech trafieniach. Szkoleniowca WKS-u cieszy również z pewnością kolejny mecz, w którym jego zespół nie stracił gola. W szeregach prowadzonej przez niego ekipy, pod nieobecność Łukasza Abramczyka i Kacpra Wiśniewskiego, szansę od pierwszej minuty dostał Albert Ciemerych. W środku pola ponownie pojawił się natomiast Sebastian Tomaszkiewicz.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był dość nerwowy, a lekką optyczną przewagę osiągnęli, pałający rządzą rewanżu za poprzednie spotkania, zawodnicy Rzekunianki. Ich ofensywne zapędy piłkarze WKS-u starali się studzić poprzez wyprowadzanie groźnych kontr. W 29 minucie jedna z nich przyniosła bramkowy skutek. Dogranie Łukasza Kamińskiego wykorzystał Mateusza Krawczyk, który z bliska pokonał bramkarza rywala. Młody napastnik WKS-u był również jednym z głównych architektów bramki numer dwa. Krawczyk przeprowadził efektowną akcję bokiem boiska i tym razem to on obsłużył dobrym zagraniem Kamińskiego, a ten podwyższył na 2:0.

W drugiej części gry w obu drużynach doszło do kilku zmian, które jednak nie wpłynęły znacząco na obraz gry. W ekipie z Rząśnika sprawdziło się wprowadzenie na murawę Piotra Borysa, który grał bardzo pewnie w defensywie. Na listę strzelców wpisał się natomiast inny rezerwowy – Norbert Korzekwa, który wykorzystał błąd defensywy rywala i po minięciu bramkarza skierował piłkę do siatki. Po zdobytym golu napastnik WKS-u jeszcze kilka razy próbował uderzać na bramkę Rzekunianki, ale nie dał rady dopisać do swojego konta kolejnych trafień. Zawodnicy z Rzekunia zagrażali Rogulskiemu po stałych fragmentach gry, ale nie udało im się zdobyć choćby honorowego gola.

Rozgrywka z występującym w ciechanowsko-ostrołęckiej grupie A-klasy rywalem był przedostatnim sprawdzianem formy WKS-u przed startem rundy wiosennej. Po zmianie w terminarzu rozgrywek, jakiej dokonał MZPN, w pierwszym ligowym starciu rząśniczan czeka mecz z Dolcanem II Ząbki. Wcześniej zagrają oni jeszcze jedno spotkanie sparingowe, a ich rywalem będą juniorzy Znicza Pruszków.

Rzekunianka Rzekuń – WKS Rząśnik 0:3 (0:2)

WKS: Ł. Rogulski – M. Nowicki, T. Osowiecki, D. Brejnak, A. Ciemerych –  P. Osowiecki, S. Tomaszkiewicz, M. Wałęsiak – M. Krawczyk, G. Abramczyk, Ł. Kamiński

Zagrali również: P. Rosiński, P. Borys, N. Korzekwa, P. Todorowski, P. Ciemerych, Ł. Deptuła, A. Akier

autor: ~(L) 2014-03-11 17:58:24