10-2017

10-2017

Słabo z Interem, świetnie z Mewą

• autor: luki91_17, 2014-03-05 09:27

Porażka po słabej grze z Interem Warszawa i odniesione w dobrym stylu zwycięstwo nad Mewą Krubin - oto bilans kolejnych dwóch sparingów WKS-u Rząśnik.

W ostatnim czasie rząśniczanie grają i trenują w szaleńczym tempie. Ilość serwowanym przez trenera Jakuba Myszkorowskiego zajęć ma zaprocentować w rozgrywkach WKS-u w rundzie wiosennej, którą zawodnicy z Rząśnika rozpoczną 23 marca meczem z Olimpią Warszawa. Póki co jednak w ich grze brakuje nieco świeżości, z czego skrzętnie skorzystali piłkarze Interu. Spotkanie rozegrane na bocznym boisku Drukarza Warszawa, jak na mecz towarzyski było bardzo ostrym bojem, zwłaszcza ze strony graczy ze stolicy.

Początek należał do zawodników z Rząśnika. W 9 minucie po akcji Grzegorza Abramczyka i Mateusza Krawczyka ten drugi znalazł się w polu karnym, ale jego zagrania wzdłuż bramki nie udało się nikomu zamknąć. W 17 minucie po stałym fragmencie gry prowadzenie objął Inter. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał niepilnowany piłkarz rywala, który strzałem tuż przy słupku pokonał Rogulskiego. Stracony gol wprowadził niemałe zamieszanie w szeregach WKS-u i chwilę później mogło być już 2:0, ale tym razem świetną interwencją popisał się bramkarz rząśniczan. Do końca pierwszej połowy drużyna trenera Myszkorowskiego nie mogła sobie poradzić z agresywnie grającym przeciwnikiem.

W drugich 45 minutach w zespole z Rząśnika pojawiło się trzech nowych zawodników. Po tych zmianach przewaga WKS-u była wyraźna, ale piłkarze Interu mądrze się bronili i rzadko dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką. W 72 minucie rząśniczanom udało się jednak wyrównać. Na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Tomaszkiewicz, piłka po drodze odbiła się jeszcze od zawodnika rywala i wpadła do bramki. Wydawało się, że w końcówce meczu WKS zdobędzie zwycięską bramkę, ale stało się inaczej. W 89 minucie warszawianie przeprowadzili szybką akcję zakończoną wrzutką w pole karne, gdzie dobrze odnalazł się ich napastnik, który mocnym strzałem zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Porażka z Interem, choć był to tylko mecz towarzyski, jest ostrzeżeniem dla graczy WKS-u. Poprzednie pięć spotkań sparingowych rozstrzygnęli oni na swoją korzyść, tym razem musieli przełknąć gorzką pigułkę. Oby w lidze takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej.

Inter Warszawa – WKS Rząśnik 2:1 (1:0)

WKS: Ł. Rogulski – M. Nowicki, P. Osowiecki, K. Wiśniewski, P. Falba (46′ A. Akier, 70′ P. Borys) – Ł. Abramczyk (46′ S. Tomaszkiewicz), K. Borowski (80′ Ł. Abramczyk), M. Wałęsiak – M. Krawczyk (46′ N. Korzekwa), G. Abramczyk (70′ P. Ciemerych), Ł. Kamiński (85′ P. Todorowski)

Po niespodziewanej porażce z Interem Warszawa piłkarze WKS-u Rząśnik wrócili na właściwe tory, pokonując 4:0 lidera A-klasy Mewę Krubin. Do przerwy dwukrotnie trafił Grzegorz Abramczyk, po zmianie stron gole zdobyli również Norbert Korzekwa i Piotr Ciemerych.

Jeszcze w ubiegłym sezonie obie drużyny rywalizowały ze sobą w rozgrywkach A-klasy. Od lat ich pojedynki na różnych poziomach rozgrywkowych były bardzo zacięte, a latem, również w meczu towarzyskim, Mewa pokonała WKS 2:1. Tym razem, mimo braku Kacpra Wiśniewskiego i Krzysztofa Borowskiego, rząśniczanie odnieśli pewne zwycięstwo. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że również zespół z Krubina wystąpił bez kilku istotnych graczy.

Początek rozgrywanego w Legionowie spotkania należał do Mewy, która już w pierwszych sekundach zagroziła bramce rywala. W pierwszym kwadransie drużyna przeciwników miała optyczną przewagę, ale w 17 minucie dobrą i przede wszystkim skuteczną kontrę wyprowadzili podopieczni Jakuba Myszkorowskiego. Od połowy boiska z piłką ruszył Grzegorz Abramczyk, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Także kapitan WKS-u był bohaterem akcji z 29 minuty gry. Po golu Mateusza Krawczyka piłkę przed siebie odbił bramkarz Mewy, a Abramczyk ze stoickim spokojem wykorzystał dogodną sytuację. Kilka minut później mógł on nawet ustrzelić hat-tricka, ale tym razem z kilku metrów posłał piłkę ponad poprzeczką. Mewa najlepszą okazję miała w 41 minucie, ale strzał byłego zawodnika WKS-u Łukasza Gałązki świetnie obronił Rogulski.

Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej już w pierwszej akcji doskonałą okazję miał zespół z Krubina, ale WKS-owi udało się wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Z upływem czasu, w obu drużynach dochodziło do coraz większej liczby zmian, w efekcie czego w końcówce na boisku oglądaliśmy zupełnie inne drużyny niż na początku. Przewaga była jednak po stronie WKS-u, natomiast w grze Mewy było coraz więcej chaosu. Rząśniczanie zdołali stworzyć kilka sytuacji i dołożyć kolejne dwa gole. W 72 minucie w polu karnym faulowany był Norbert Korzekwa, sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze i pewnym strzałem podwyższył na 3:0. W ostatnim kwadransie defensywa Mewy prezentowała już zupełnie radosny futbol, a kolejny błąd bramkarz krubinian wykorzystał Piotr Ciemerych, z bliska dobijając strzał Piotra Falby. Mimo kilku prób lider I grupy warszawskiej A-klasy nie zdołał w tym meczu strzelić choćby honorowego gola.

Zwycięstwo z Mewą z pewnością cieszy, należy jednak pamiętać, że w jej szeregach zabrakło kilku wartościowych graczy. Z perspektywy WKS-u ważne jest, że na odpowiednim poziomie stała skuteczność pod bramką, a także udało się zagrać na zero z tyłu. Do końca okresu przygotowawczego rząśniczanie zagrają jeszcze z Rzekunianką Rzekuń i juniorami Znicza Pruszków.

WKS Rząśnik – Mewa Krubin 4:0 (2:0)

WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, T. Osowiecki, D. Brejnak, M. Nowicki – P. Osowiecki, S. Tomasiewicz, M. Wałęsiak – M. Krawczyk, G. Abramczyk, Ł. Kamiński

w drugiej połowie zagrali także: P. Rosiński, P. Borys, A. Ciemerych, Ł. Deptuła, P. Ciemerych, N. Korzekwa, P. Falba, P. Todorowski