Kiepsko z Makowianką

• autor: luki91_17, 2014-02-03 16:29

Drugi mecz kontrolny rozegrali pod wodzą Jakuba Myszkorowskiego piłkarze WKS-u Rząśnik. Ich rywalem była Makowianka Maków Mazowiecki, której trenerem od stycznia jest były szkoleniowiec rząśniczan Artur Salamon. Tym razem to jego obecna drużyna była górą, wygrywając 3:1.

Mecz z występującą w ciechanowsko-ostrołęckiej grupie Ligi Okręgowej Makowianką był okazją do przetestowania przez WKS ustawienia 4-3-3. Test wypadł blado, głównie dlatego, że kilku piłkarzy zagrało na nowych dla siebie pozycjach. Szczególnie w oczy rzucały się problemy z przesuwaniem w poszczególnych formacjach, a także organizacja akcji ofensywnych.

Początek meczu należał do zawodników z Makowa Mazowieckiego, ale nie kończyło się to uderzeniami na bramkę Rogulskiego. Po około kwadransie gry zawodnicy WKS-u zaczęli lepiej grać pressingiem na połowie rywala i przez kilka minut rywale nie byli w stanie skonstruować akcji ofensywnej. Następnie jednak ponownie do głosu doszli nowi podopieczni Artura Salamona. W 36. minucie piłkę na 30 metrze od własnej bramki stracił Norbert Korzekwa, gracze Makowianki przeprowadzili szybką akcję i napastnik z Makowa strzałem z bliskiej odległości pokonał Rogulskiego. Przed przerwą obraz gry nie uległ już zmianie, podobnie jak wynik.

Po zmianie stron przez niemal dwadzieścia minut rząśniczanom udało się uzyskać przewagę. Lepsza gra zespołu z Rząśnika zaowocowała wyrównującą bramką, strzeloną przez Łukasza Kamińskiego. Napastnik WKS-u wykorzystał niefrasobliwość defensorów rywala, którzy postanowili rozgrywać piłkę we własnym polu karnym. Niestety, w końcówce meczu ponownie lepszym zespołem była Makowianka. Z pewnością wpływ na to miały także kolejne zmiany w zespole z Rząśnika, które wprowadziły w poczynania rząśniczan lekki chaos. Inna sprawa, że gdyby nie błędy w grze WKS-u, to bramki dla przeciwnika wcale nie musiały paść. Najpierw w 72. minucie żaden z zawodników nie zablokował uderzenia z 16 metrów, a potem nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Brzezicki, faulując przeciwnika. Rzut karny został pewnie zamieniony na gola, który de facto rozstrzygnął losy meczu. W końcówce dobre okazje mieli jeszcze Piotr Ciemerych i Paweł Osowiecki, ale na posterunku był bramkarz Makowianki.

Kolejny mecz testowy WKS-u wypadł blado, co obrazuje jak dużo pracy przed trenerem Myszkorowskim i jego drużyną. Nietradycyjne ustawienie, kilku świeżych zawodników i oczywiście osoba nowego szkoleniowca –  to wszystko powoduje, że układanie puzzli w Rząśniku potrwa jeszcze kilka tygodni. Oby udało się je właściwie dopasować do pierwszego meczu ligowego z Olimpią Warszawa, zaplanowanego na 23 marca.

WKS Rząśnik – Makowianka Maków Mazowiecki 1:3 (0:1)

WKS I połowa: Ł. Rogulski – M. Nowicki, T. Osowiecki, D. Brejnak, P. Borys – Ł. Abramczyk, P. Todorowski, M. Wałęsiak – G. Abramczyk, N. Korzekwa, Ł. Kamiński

WKS II połowa: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, T. Osowiecki, D. Brejnak, M. Nowicki (75′ A. Ciemerych) – P. Falba (75′ S. Brzezicki), P. Osowiecki, M. Wałęsiak (70′ Ł. Deptuła) – M. Krawczyk (75′ B. Bulecki), Ł. Kamiński (65′ P. Ciemerych), F. Stumiłło

autor: ~Akima 2014-02-04 11:03:28

avatar Byłem na meczu - gra znacznie lepsza, niż wynik. Po przerwie Makowianka miała problem z wyjściem ze swojej połowy.

Wszystkie bramki dla rywala po błędach indywidualnych zawodników WKS - wystarczy je wyeliminować, a będzie dobrze

Naprzód!

autor: ~L_O 2014-02-04 12:01:50

avatar Może w końcu skończycie gwiazdy pierdol*** że okręgówka ciechanowsko-ostrołęcka jest dużo gorsza od Warszawskiej. Z tego co pamiętam to od Nasielska dostaliście, od Glinojecka, od Ostrołęki, teraz od Makowa. a gdzie Wam jeszcze do pierwszej trójki...
skończyły się czasy lania IV ligi i meczy z Legią Warszawa, spadku Wam życzę zakapiory!! doprowadziliście do tego, że nikt was nie lubi, każdy chce lać, ale to tylko i wyłącznie wasza wina.

autor: ~Znawca 2014-02-05 09:33:40

avatar Ciechanowsko- ostrołęcka "liga" jest po prostu w czarnej dupie i tyle, a swoje wywody możesz na mszy wygłosić w ogłoszeniach parafialnych. Chłopek się sfrustrował ;)

autor: ~kibic WKS-u 2014-02-05 12:00:03

avatar panowie tylko bez napinki ,mecze sparingowe mają inny cel niż wygrywanie ich,żądzą się innymi prawami.Nikt sobie flaków nie wypruwa,po prostu trenuje się założenia taktyczne,ćwiczy się różne warianty ustawień.Wyniki mają przyjść w odpowiednim czasie,trzeba nawet czasem przegrać mecz żeby to zaowocowało wynikami w lidze !!! Tyle na temat.

autor: ~kibic 2014-02-06 11:35:00

avatar Do L-O zakapior to jesteś ty czemu cwaniczku nie nap swojego imienia tylko inicjały jak dziecko zakładam się lamusie po tym co piszesz to jestes faja z Pułtuska z dużym nosem ale małym mózgiem A kto nas tak nie lubi ? Ciągnij kichę to tyle co mam Ci do nap

autor: ~hehe 2014-02-09 12:45:04

avatar kibic, wstawiaj kropki i przecinki bo nie można Cie zrozumiec :D