WKS Rząśnik - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Kalendarium

11

12-2018

wtorek

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

Statystyki drużyny

Buttony

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 316, wczoraj: 338
ogółem: 1 448 644

statystyki szczegółowe

Aktualności

Wywiady z Łukaszem Rogulskim i Jakubem Myszkorowskim

  • autor: luki91_17, 2014-01-04 21:57

Zapraszamy do przeczytanie rozmów z bramkarzem WKS-u Łukaszem Rogulskim oraz naszym nowym szkoleniowcem Jakubem Myszkorowskim.

Rozmowa z Łukaszem Rogulskim :

Jak ocenisz rok w wykonaniu WKS-u? Z jednej strony awans do Ligi Okręgowej, z drugiej słaba postawa w nowej klasie rozgrywkowej.

Na pewno pozostaje niedosyt związany z występami w Lidze Okręgowej. Po awansie mieliśmy spore ambicje, ale przebieg rozgrywek zweryfikował nasze oczekiwania. W paru meczach zabrakło nam po prostu szczęścia, przegrywaliśmy je, nie będąc wcale drużyną gorszą od rywala i stąd taka pozycja w tabeli. Ponieważ dobrze znam możliwości kolegów z drużyny, wiem, że stać nas było na więcej.

Może  między A-klasą i Ligą Okręgową występuje zbyt duża dla WKS-u różnica poziomów?

Jakaś różnica w klasie poszczególnych drużyn na pewno jest, ale nie jest na tyle duża, jak wskazuje na to nasze miejsce w tabeli. W Lidze Okręgowej jest kilka drużyn, które grają naprawdę fajną, dobrą piłkę. Jest jednak także parę zespołów, które prezentują podobny poziom jak te, z którymi jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowaliśmy w A-klasie.

Po roku pracy z Rząśnika odchodzi Artur Salamon. Jak będziesz wspominał tego szkoleniowca?

Dzięki pracy trenera Salamona awansowaliśmy do Ligi Okręgowej i będę go z tego powodu wspominał bardzo dobrze. Zrobił dla klubu wiele dobrego.

Który zawodnik w przekroju całego roku zasłużył na wyróżnienie?

Myślę, że Damian Brejnak. W każdym z rozegranych spotkań nie schodził poniżej pewnego, wysokiego poziomu. W rundzie jesiennej, już w Lidze Okręgowej w kilku meczach wyróżniali się Łukasz Deptuła i Mateusz Krawczyk. Warto to docenić, bowiem to dla nich dopiero pierwsze kroki w seniorskiej piłce.

To był drugi rok Twojej gry w Rząśniku. Jak czujesz się w barwach  WKS-u?

Co tu dużo mówić, czuje się bardzo dobrze. Szybko zaaklimatyzowałem się w klubie, w czym z pewnością pomogło dobre przyjęcie ze strony reszty zespołu.

Jakie cele stawiasz przed sobą i drużyną w 2014 roku?

Z pewnością podstawowym celem WKS-u będzie utrzymanie w Lidze Okręgowej. Jeżeli wyeliminujemy z naszej gry błędy, które zbyt często przydarzały się nam jesienią, to jesteśmy zespołem, który stać nawet na miejsce w czołowej piątce tabeli.

Rozmowa z Jakubem Myszkorowskim:

Patrząc na Twoje CV, można się zastanawiać, po co Ci praca w Rząśniku.

Zacznę od tego, że nie lubię formuły CV, ani opowiadania o tym, co się zrobiło. Z jednej strony występuje ryzyko fałszywej skromności, a z drugiej przepaść samouwielbienia. I tak źle, i tak niedobrze. Dla mnie przeszłość nie ma większego znaczenia, bo nie jestem sentymentalny. Z porażek wyciągam wnioski, sukcesami cieszę się bardzo krótko, bo wiem, że są one tylko kolejnymi krokami do mojego celu. Mam bardzo jasno nakreśloną przez siebie zawodową ścieżkę. Wiem, co chcę zdobyć i jak to osiągnąć. W tym planie praca z ambitnym, obiecującym i progresywnym zespołem – a za taki uważam WKS Rząśnik – jest z mojej perspektywy na tym etapie bardzo dobrym wyborem.

Które z doświadczeń uważasz za najcenniejsze? Masz kogoś, na kim się wzorujesz w swojej pracy trenerskiej?

Nie wzoruję się na nikim, bo nie wierzę w metodę kopiuj-wklej. Nie mam problemu z tym, że brzmi to nieskromnie, ale jedynym wzorem jestem dla siebie ja sam, bo postawiłem temu wzorcowi bardzo wysokie wymagania i staram się im sprostać. Pracowałem z wieloma dobrymi trenerami, grupą wybitnych zawodników, ale i z bardzo przeciętnymi piłkarzami, za to fantastycznymi ludźmi. I kontakt z każdym człowiekiem jest dla mnie wielką szkołą. Trzeba tylko umieć słuchać i słyszeć także te głosy, które czasem giną gdzieś pod słowotokiem ekspertów od wszystkiego. Jeśli jednak już mam wskazać tylko jedno, szczególne doświadczenie, to wybrałbym współpracę z Marcinem Dorną, kiedy prowadził reprezentację U-17. Uważam, że to szkoleniowiec o wybitnych umiejętnościach trenerskich i organizacyjnych. Wszędzie, gdzie podejmuje się pracy, następuje niesamowity skok jakości – tej sportowej, ale też wszystkiego, co dzieje się wokół drużyny poza boiskiem.

Wszyscy są ciekawi Twojego pomysłu na poprawę gry WKS-u. W jaki sposób masz zamiar pracować w Rząśniku? Jakich nowinek z Twojej strony mogą się spodziewać zawodnicy?

Na pewno nie będziemy jeździli kąpać się w styczniu w Bugu, ani nie zajmiemy się czerpaniem energii z pobliskiego lasu. Mój styl pracy opiera się na bardzo jasnym i konsekwentnym przekazie – zawodnicy już mieli okazję poznać zarys naszego planu, a w pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego zapoznają się z dokładną koncepcją pracy w poszczególnych podokresach. Poza standardowymi elementami, nad jakimi pracuje się w tym czasie, podejmiemy kilka wiodących celów taktycznych, nawiązania do których będą się przewijały we wszystkich formach, w tym również w rozgrzewkach, przez cały okres przygotowawczy. Takich elementów, które musimy rozwinąć, jest moim zdaniem cztery, a jakie, to już  tajemnica zawodników i moja. Już podczas pracy nad cechami motorycznymi, będziemy wykorzystywali w dużym stopniu nową szkołę holenderską. Dzięki niej wiele elementów będziemy mogli kształtować i rozwijać w grach. Jednak siłownia, sprzęt gimnastyczny i trasy biegowe w plenerze też będą naszymi dobrymi przyjaciółmi, bo nie wszystko można zrobić z piłką. Plan przygotowań jest już szczegółowo rozpisany i pozostaje tylko czekać na pierwszy trening. Dodać mogę jeszcze, że wszystkie treningi oraz sparingi będą dokładnie monitorowane – analiza wideo i rejestry parametrów występów wraz z badaniami wydolności oraz szybkości uzupełnią naszą bazę danych.

Jakie będą podstawowe cele drużyny w rundzie wiosennej?

Chcemy grać w swoim stylu – uwzględniając rywala, ale nie dając się dominować. WKS Rząśnik będzie miał własny, rozpoznawalny i skuteczny sposób organizacji gry. Ten zespół ma duży potencjał i potrzeba mu tylko pomóc w jego rozwoju, czym postaram się zająć. Trener Artur Salamon wykonał doskonałą pracę z zawodnikami, osiągając po drodze wielki sukces, jakim był awans do Ligi Okręgowej. Moim celem będzie nadbudowanie dalszych pięter na mocnych fundamentach, które stworzył w poprzednim sezonie i w rundzie jesiennej. Zespół będzie tak przygotowany motorycznie, taktycznie i mentalnie, aby był w stanie podjąć walkę o trzy punkty z każdym rywalem w Lidze Okręgowej. Spełnienie tych warunków zapewni nam podstawę do tego, aby we wszystkich meczach szukać kompletu oczek. Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie miejsce w lidze na kolejny sezon, aby rozpocząć pracę nad kolejnym postępem dla tej grupy zawodników.

WKS jest, jak powiedziałeś, kolejnym etapem Twojej trenerskiej kariery. Jakie są Twoje największe marzenia związane z tą profesją?

Marzeń nie mam – mam konkretny plan. Jakiś czas temu postanowiłem, że niezależnie od miejsca, do którego dojdę, w wieku pięćdziesięciu lat wycofuję się całkowicie z piłki nożnej. Jeśli uda mi się zrealizować mój cel, zapewniam, że będzie się o mnie mówiło znacznie dłużej. Na razie jednak nie myślę o tym, co wydarzy się za siedemnaście lat, ale co będzie miało miejsce za kilka dni w Rząśniku, czyli o zbliżającej się wielkiej, wspólnej, ciężkiej pracy. I ta myśl daje mi dużo radości!

 

 


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [919]
 

autor: ~taka tam 2014-01-05 21:17:42

avatar no panowie szykuje się w Rząśniku rewolucja.Stare święte krowy będą musiały wziąć się do roboty,nie będzie gwiazdorzenia.Z wypowiedzi trenera wynika że wszystko w WKS-ie wywróci się do góry nogami.Monitoring meczy bardzo dobra sprawa,nikt nie powie uciekła mi lub i tak bym jej k...a nie dogonił,tam będzie wszystko widać!! Widać że facet ma duże jaja,tylko czy mu to wszystko wyjdzie w Rząśniku??Bardzo bym chciała żeby tak było,czego życzę sobie i wszystkim ludziom związanym z naszym klubem.Powodzenia w pracy panowie!!!WKS najlepszy jest!!!


autor: ~LO 2014-01-07 21:31:50

avatar Artur Salamon znalazł nowy klub ligaokregowa.pl/news.php?readmore=777


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Ankiety

Co da zmiana trenera w WKS-ie?

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Tabela ligowa

Ostatnie spotkanie

WKS RząśnikDolcan II Ząbki
WKS Rząśnik 2:7 Dolcan II Ząbki
2014-03-22, 15:30:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 19
WKS Rząśnik 2:7 Dolcan II Ząbki
Ryś Laski 1:0 Legionovia II Legionowo
Olimpia Warszawa 2:0 AON Rembertów
Sokół Serock 3:0 Bóbr Tłuszcz
Vulcan Wólka Mlądzka 4:1 Mazur Radzymin
Legion Warszawa 2:3 Wicher Kobyłka
Dąb Wieliszew 0:1 Marcovia Marki
Hutnik Warszawa 2:0 Grom Lipowo

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 20
Mazur Radzymin - WKS Rząśnik
Wicher Kobyłka - Ryś Laski
Legion Warszawa - AON Rembertów
Marcovia Marki - Sokół Serock
Bóbr Tłuszcz - Hutnik Warszawa
Grom Lipowo - Vulcan Wólka Mlądzka
Dolcan II Ząbki - Olimpia Warszawa
Dąb Wieliszew - Legionovia II Legionowo

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Numer_1 36
2. kacyk321 5
3. Ladzian 3