Korona z Pucharem Wójta

• autor: luki91_17, 2013-12-18 17:27

Korona Ostrołęka okazała się najlepszą drużyną Turnieju Halowego im. Adama Borka o Puchar Wójta Gminy Rząśnik. W rozgrywkach rywalizowało osiem zespołów.

W rozgrywkach młodzików, a więc chłopców urodzonych w 2002 r., głównym celem jest radość z samej gry, która jest ważniejsza od uzyskiwanych wyników. Nie inaczej było w niedzielę w Rząśniku, gdzie osiem teamów stanęło do walki o nagrody drużynowe i indywidualne. Najistotniejsza była autentyczna przyjemność, jaką młodzi zawodnicy czerpali z gry, a także duma na twarzach licznie zebranych rodziców. W turnieju w Rząśniku niezwykle ważne było również uczczenie pamięci Adama Borka, tragicznie zmarłego w lipcu tego roku piłkarza WKS-u. Ostatecznie miejsca na podium przypadły Koronie Ostrołęka, Orłowi Sypniewo i WKS-owi Rząśnik. Zawodnicy tych trzech zespołów podzielili również między siebie nagrody indywidualne.

Zawody rozgrywane były w pierwszej fazie systemem grupowy. W pierwszej z grup znalazły się drużyny Orła Sypniewo, WKS-u Rząśnik I, AP Orlik Zatory i orlicy Bugu Wyszków, którzy rywalizowali z o rok starszymi rywalami. W drugiej znalazły się WKS II, Bug, Wicher Kobyłka i Korona Ostrołęka. Rywalizacja grupowa była zacięta zwłaszcza w grupie A, gdzie losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej serii gier, w której gospodarze pokonali AP Orlik 2:0. Dało im to drugie miejsce w grupie, pierwsze z kompletem punktów zdobyli zawodnicy Orła. W grupie B także dziewięć punktów zdobył zespół z Ostrołęki, a z drugiego miejsca mogli się cieszyć piłkarze Bugu.

Druga faza rozpoczęła się meczami o 7 i 5 miejsce. W pierwszym z nich orlicy Bugu pokonali 2:1 Wicher, a w drugim AP Orlik po rzutach karnych pokonała WKS II. W pierwszym meczu półfinałowym formą błysnęli zawodnicy z Sypniewa, pokonując 3:0 Bug. W drugiej parze WKS I grał z Koroną. Gospodarze mimo wsparcie kibiców nie dali rady rywalom i przegrali 1:3. W meczu o 3 miejsce doszło więc do powiatowych derb pomiędzy WKS-em a Bugiem. Do ostatnich sekund meczu prowadzili wyszkowianie, ale miejscowym udało się wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych. Te lepiej wykonywali rząśniczanie i mogli się cieszyć z miejsc na podium. W finale swoją dominację w zawodach potwierdziła Korona, pokonując Orła 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. Korona Ostrołęka
2. Orzeł Sypniewo
3. WKS Rząśnik I (Jakub Brzezicki, Dawid Kałek, Patryk Mąka, Łukasz Bloch, Damian Wolf, Radosław Kujawa, Mateusz Ciemerych, Paweł Sochaczewski, Marcel Grzywacz, Kacper Stopka, Paweł Zdunek, Mikołaj Chodyna)
4. Bug Wyszków
5. AP Orlik Zatory
6. WKS Rząśnik II (Mikołaj Grzywacz, Mateusz Abramczyk, Marcin Rębała, Rafał Pujer, Hubert Todorowski, Dawid Bloch, Sebastian Stańczak, Dawid Kumek, Wojciech Sośnicki, Szymon Kmiołek, Jakub Pajka, Damian Rogólski, Aleksander Szurawski)
7.Bug Wyszków (orlicy)
8. Wicher Kobyłka

Król strzelców: Jakub Tyska (Orzeł) – 8 goli

Najlepszy bramkarz: Jakub Brzezicki (WKS I)

Najlepszy zawodnik: Adrian Łaszczewski (Korona)

autor: ~anonim 2013-12-18 18:19:13

avatar Wojciech Sośnicki ?