statystyki szczegółowe

Aktualności

Mecz wstydu

• autor: luki91_17, 2013-11-13 14:24

Najwyższą porażką w historii klubu zakończył się dla zawodników WKS-u Rząśnik wyjazdowy mecz z rezerwami Dolcanu Ząbki. Piłkarze z podwarszawskiej miejscowości wygrali to spotkanie aż 9:0.

Na spotkanie zamykające pierwszą rundę spotkań w Lidze Okręgowej piłkarze WKS-u jechali w zaledwie 14-osobowym składzie, osłabieni brakiem Kuleszy, Kamińskiego, Osowieckiego, Borysa i Nikodemskiego. Miejscowi przystąpili natomiast do gry wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu, na co dzień rywalizującego na zapleczu Ekstraklasy. Faworyt meczu był więc jeden, ale takiej dominacji gospodarzy mało kto się spodziewał. Goście z Rząśnika byli tylko tłem dla grających bardzo dobre zawody piłkarzy Dolcanu, którzy pokazali grę na poziomie zdecydowanie wyższym niż Liga Okręgowa.

Napór gospodarzy trwał właściwie od pierwszego gwizdka sędziego, ale do 18 minuty drużyna trenera Artura Salamona zdołała przetrwać bez straty gola. Niestety, pierwsza zdobyta przez Dolcana II bramka otworzyła worek z kolejnymi trafieniami. Gospodarze grali bardzo szybko, z dużą wymiennością pozycji, co całkowicie rozbijało defensywne poczynania gości. Grający w eksperymentalnym składzie przyjezdni z trudem przekraczali środkową linię boiska. Kilka razy udało im się wymienić parę podań już na połowie rywala, ale wtedy brakowało wykończenia w okolicach pola karnego. Gospodarze natomiast grali na dużym luzie i już do przerwy zaaplikowali rząśniczanom pięć bramek. Kolejne 45 minut wyglądało bardzo podobnie do pierwszej części gry. Miejscowi rozgrywali piłkę, goście próbowali im to utrudniać. Różnica była taka, że piłkarze WKS-u kilka razy sami zagrozili bramce rywala, ale strzały Abramczyka i Krawczyka nie przyniosły efektu bramkowego. Zawodnicy z Ząbek dołożyli natomiast do swojego dorobku jeszcze cztery gole i ostatecznie wygrali mecz aż 9:0

Trzecia z rzędu porażka, 17 straconych goli i tylko 2 zdobyte – bilans ostatnich tygodni w wykonaniu piłkarzy WKS-u jest bardzo słaby. Przed nimi jesienią jeszcze mecz kolejki przeniesionej z wiosny, w którym zagrają na wyjeździe z AON-em Rembertów. Jest to rywal w zasięgu piłkarzy z Rząśnika, ale muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnich ligowych potyczkach.

Dolcan II Ząbki – WKS Rząśnik 9:0 (5:0)

WKS: Ł. Rogulski, Ł. Abramczyk, D. Brejnak, T. Osowiecki, M. Domalewski, M. Krawczyk, B. Salomon, P. Todorowski, Ł. Deptuła, P. Ciemerych, G. Abramczyk