statystyki szczegółowe

Aktualności

Bez punktów z Gromem i Mazurem

• autor: luki91_17, 2013-11-05 13:20

Kolejna dwie porażki w rozgrywkach ligowych ponieśli piłkarze WKS-u Rząśnik, przegrywając 2:4 z Gromem Lipowo i 0:4 z Mazurem Radzymin. Rząśniczanie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie z wyprzedzającym przed meczem podopiecznych Artura Salamona o zaledwie trzy punkty Gromem, był przysłowiowym starciem o “sześć punktów”. Wygrana którejś z drużyn, oznaczała bowiem jej znaczący awans w ligowej tabeli. Rozegrane w niedzielny wieczór, na sztucznej murawie w podwarszawskim Józefowie spotkanie, potoczyło się  po myśli gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili aż 3:0, bezlitośnie wykorzystując błędy rywali.

Początek meczu był jednak wyrównany. W pierwszym kwadransie, to przyjezdni mieli najlepszą okazję do objęcia prowadzenia, kiedy to, po niepewnej interwencji defensora Gromu ,nie wykorzystał Grzegorz Abramczyk. Wcześniej jednak rząśniczanie mieli sporo szczęścia, kiedy po faulu w polu karnym Łukasz Abramczyka, sędzia nie odgwizdał jedenastki i nie usunął prawego obrońcy WKS-u z boiska. Miedzy 16. a 30. minutą gry, nastąpiło całkowite załamanie gry gości. Pierwszą bramkę stracili , po stracie w środku pola, pierwszy strzał zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce, ale po chwili dobitka gracza Gromu była już skuteczna.Chwilę potem po rzucie rożnym było już 2:0. Sędzia niesłusznie podyktował rzut rożny dla gospodarzy, po dośrodkowaniu z narożnika boiska do strzału doszedł piłkarz z Lipowa, a próbujący zablokować jego strzał Kamiński interweniował tak niefortunnie, że kompletnie zmylił Rogulskiego. W 30. minucie po akcji prawą stroną i płaskim dośrodkowaniu w piłkę nie trafił Kulesza, a niepilnowany napastnik Gromu pokonał po raz kolejny bramkarza WKS-u. Wydawało się, że po takich ciosach rząśniczanie już się nie podniosą i wrócą do domu z poważnym bagażem bramek. Jednak jeszcze przed przerwą w grze gości zaczęły  pojawiać się pozytywne elementy. Brakowało jednak dobrych dośrodkowań z bocznych rejonów boiska, którymi WKS przedzierał się dosyć łatwo. Do przerwy jednak gospodarze wysoko prowadzili i wydawało się, że druga część gry będzie tylko formalnością.

Innego zdania byli jednak gracze z Rząśnika, którzy od początku drugiej połowy ruszyli do ataku, całkowicie dominując nad gospodarzami. W 54. minucie świetna okazje miał Abramczyk, ale po fatalnym błędzie bramkarza nie trafił do pustej bramki. Gospodarze po zmianie stron, całkowicie stracili panowanie nad grą na boisku, popełniając błąd za błędem. Niestety, pomyłki zdarzały się zdecydowanie za często arbitrom spotkania i marnym pocieszeniem jest to, że mylili się w obie strony. Częściej jego decyzje sprzyjały gospodarzom, ale wynikało to głównie z jego słabych umiejętności. Pierwszego gola WKS zdobył dopiero w 76. minucie. Niezdecydowanie obrońców i bramkarza rywala wykorzystał Grzegorz Abramczyk, przywracając gościom wiarę w korzystny wynik. Kilka minut później strzał Krawczyka odbił się jeszcze od pleców zawodnika Gromu i o centymetry minął bramkę. Po chwili jednak z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Salomon a skuteczną główką popisał się Abramczyk, zdobywając swoją druga bramkę w tym meczu. Niestety, nadzieje rząśniczan na dobry wynik szybko rozwiała czwarta bramka dla gospodarzy, zdobyta dwie minuty po golu na 3:2. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i rząśniczanie po raz kolejny w tym sezonie wracają z wyjazdowego meczu bez punktów. Druga połowa pokazała jednak, że w młodej drużynie WKS-u drzemie spory potencjał. Teraz przed drużyną trenera Salamona arcyważny mecz z Mazurem Radzymin.

Grom Lipowo-WKS Rząśnik 4:2 (3:0)

Gole dla WKS:G.Abramczyk 76 i 81

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza(46′M.Domalewski),D.Brejnak,P.Osowiecki-M.Krawczyk,Ł.Deptuła(82′P.Borys),B.Salamon,A.Nikodemski(63′P.Ciemerych)-G.Abramczyk,Ł.Kamiński

Patrząc na stan kadry, jaką dysponował przed niedzielnym meczem Artur Salamon, widać było, że sytuacja rząśniczan jest nie do pozazdroszczenia. W starciu z wyprzedzającym WKS tylko o dwa punkty w ligowej tabeli rywalem, szkoleniowiec beniaminka  nie mógł liczyć na Pawła Osowieckiego, zmagającego się z kontuzją mięśniową. Od dłuższego czasu nieobecnych jest kilku innych zawodników, na ławce musieli więc usiąść weterani: Bogdan Szurawski i Paweł Abramczyk.

Początek meczu nie wskazywał na końcową katastrofę gospodarzy. Kilka razy podeszli oni pod pole karne rywala, a szczególnie aktywny był młodziutki Mateusz Krawczyk. 16 -letni pomocnik WKS-u najpierw popisał się niezłą centrą z prawej strony, której nie udało się zamienić na celny strzał Kamińskiemu, a następnie oddał strzał, który ręką zatrzymał jeden z defensorów Mazura. Z rzutu wolnego płasko uderzył Kamiński, ale piłka o  metr minęła słupek, niestety od jego zewnętrznej części. Po kwadransie gry inicjatywę zaczęli przejmować goście. Nie grali oni zbyt skomplikowanej piłki, stawiając na proste metody i licząc na stałe fragmenty gry. Po kilku dośrodkowaniach z rzutów rożnych pod bramką Rogulskiego było groźnie, ale defensywa WKS-u radziła sobie dzielnie. Niestety, w 37. minucie błąd popełnił Łukasz Abramczyk, nie przecinając długiej piłki. Futbolówka trafiła do zawodnika Mazura, który co prawda przegrał pierwszy pojedynek z bramkarzem WKS-u, ale po chwili w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym gospodarzy udało mu się wepchnąć piłkę do bramki. Gospodarzom brakowało pomysłu na akcje ofensywne, nie było również strzałów z dystansu.

Niestety, także w drugich 45. minutach WKS grał słabo. Co prawda zawodnikom z Rząśnika udało się do pewnego momentu być częściej na połowie rywala, ale rzadko kończyło się to zagrożeniem dla bramki gości. Ponownie swoich sił próbował Kamiński, ale kolejny raz jego uderzenie minęło cel. Kilka razy nieźle zastawił się rezerwowy Piotr Ciemerych, akcji bocznymi rejonami boiska próbowali Krawczyk i Nikodemski, jednak w działaniach rząśniczan brakowało jakości i wiary w możliwość odrobienia strat. Drużyna trenera Salamona grała zdecydowanie gorzej niż w spotkaniu z Gromem Lipowo. W drugiej połowie rząśniczanie z ogromną ambicją walczyli o odrobienie strat. Tym razem ich gra była ospała, co wykorzystali w ostatnim kwadransie  goście, zadając trzy bolesne ciosy. Za każdym razem gracze WKS-u bezradnie przyglądali się gościom, którzy dochodzili do sytuacji sam na sam z Rogulskim, doprowadzając bramkarza rząśniczan do rozpaczy. Przy żadnej ze straconych bramek nie miał on bowiem nic do powiedzenia. Jedynym zagrożeniem ze strony gospodarzy były w drugiej połowie stałe fragmenty gry, ale przez całe 90 minut ani razu zawodnicy WKS-u nie zmusili bramkarza z Radzymina do pokazania pełni jego umiejętności.

Niedzielna porażka oznacza, że nadal w ligowej tabeli WKS wyprzedza jedynie drużynę Rysia Laski. Niestety, jeśli podopieczni Artura Salamona myślą o pozostaniu w Lidze Okręgowej, w meczach z takim rywalami jak Mazur muszą punktować. Wysoka wygrana goście z Radzymina, nie wynika bowiem z ich wyśmienitej postawy, ale z fatalnej gry gospodarzy, którzy rozegrali najsłabszy mecz w obecnym sezonie. Szansa na rehabilitację dla drużyny z Rząśnika już za tydzień, w wyjazdowym meczu z Dolcenem II Ząbki.

WKS Rząśnik-Mazur Radzymin 0:4 (0:1)

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,D.Brejnak,M.Domalewski-M.Krawczyk,B.Salamon,Ł.Deptuła(46′P.Ciemerych),A.Nikodemski-G.Abramczyk,Ł.Kamiński