Kolejne ligowe zwycięstwo

• autor: luki91_17, 2013-09-26 12:23

Po wyjazdowej wygranej z Marcovią Marki, tym razem na własnym boisku rząśniczanie zgarnęli komplet punktów w starciu z Wichrem Kobyłka. WKS zbliżył się dzięki temu do wyprzedzających go w tabeli zespołów.

Początek meczu był jednak powtórką z niemal każdego meczu rząśniczan w tym sezonie. Już po raz dziesiąty na jedenaście rozegranych spotkań drużyna z Rząśnika pierwsza straciła gola i była zmuszona odrabiać straty. Gol dla Wichru padł w 12 minucie gry po ładnym, precyzyjnym strzale z rzutu wolnego z ok. 22 metrów od bramki Rogulskiego. Gospodarze nie podłamali się jednak tym faktem i w kolejnych minutach przeprowadzili  prawdziwy szturm na bramkę gości. Najbliżej wyrównania był Łukasz Kamiński, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Nic nie powstrzymało natomiast piłki po strzale Pawła Osowieckiego, który w 40 minucie gry wykorzystał zagranie Grzegorza Abramczyka i mocnym uderzeniem w długi róg wyrównał stan rywalizacji. Było to trafienie, na które WKS mocno w pierwszych 45 minutach zapracował.

W drugiej części gry na boisku pojawili się Ciemerych i Todorowski. Niestety, temu drugiemu już po kilku minutach gry odnowiła się kontuzja i musiał opuścić boisko, a na jego miejsce wszedł Piotr Borys. Mimo problemów kadrowych, gospodarze nacierali na bramkę rywala z dużym impetem i w 61 minucie dopięli swego. Po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu z prawej strony boiska wprowadzony do gry w drugiej połowie Ciemerych z zimną krwią umieścił piłkę w bramce. O ile jednobramkowe prowadzenie w pierwszej części gry uśpiło czujność zawodników Wichru, o tyle WKS mając identyczną zaliczkę dążył do jej powiększenia. I co najważniejsze, czynił to skutecznie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Abramczyk, który po wymianie piłki z Kamińskim pokonał golkipera rywala uderzeniem pod poprzeczkę. Chwilę potem kapitan gospodarzy powinien ponownie trafić do siatki, ale tym razem jego strzał obronił bramkarz z Kobyłki. W końcówce gry przyjezdni nie byli w stanie zagrozić drużynie trenera Salamona, która spokojnie dowiozła korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra.

WKS Rząśnik-Wicher Kobyłka 3:1 (1:1)

Gole dla WKS: P.Osowiecki 40,P.Ciemerych 61,G.Abramczyk 72

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,D.Brejnak,T.Osowiecki(46-P.Todorowski,53-P.Borys)-P.Osowiecki,B.Salamon,A.Nikodemski,Ł.Deptuła(46-P.Ciemerych)-G.Abramczyk,Ł.Kamiński