09-2018

Są gole, są punty, jest radość!

• autor: luki91_17, 2013-09-19 08:49

Sobotnie popołudnie w Markach okazało się niezwykle szczęśliwe dla piłkarzy WKS-u Rząśnik. Po golach Łukasza Kamińskiego i Grzegorza Abramczyka odnieśli oni pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek meczu nie wskazywał na to, że jego scenariusz będzie się wiele różnił od poprzednich bojów WKS-u w okręgówce. Już w 5 minucie nieodpowiedzialna strata w środku pola zakończyła się szybką kontrą miejscowych, sfinalizowaną przez ich najlepszego strzelca Tomasz Bylaka. Najskuteczniejszy napastnik całej ligi spokojnie ograł Rogulskiego i bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. Taki początek nieco podciął skrzydła gościom, ale gospodarze także nie forsowali tempa. Kilka razy groźnie atakowali bocznymi rejonami boiska, ale stoperzy WKS-u nie pozwalali, aby piłka ponownie trafiła pod nogi Bylaka. Ze strony gości dwie dobre okazje miał Adrian Nikodemski, ale w obu zabrakło mu chyba wiary, że akcja może zakończyć się bramką. W końcówce pierwszej części gry jedynie świetna interwencja Rogulskiego uchroniła gości przed stratą drugiego gola.

Drugą połowę meczu, podobnie jak pierwszą część gospodarze, goście rozpoczęli ze sporym animuszem. Wystarczyło więc zaledwie 180 sekund gry w drugiej odsłonie, aby stan meczu został wyrównany. Duży błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał najskuteczniejszy strzelec rząśniczan w obecnym sezonie, Łukasz Kamiński. Golkiper gospodarzy chwilę wcześniej opuścił własne pole karne i kopnął piłkę w Grzegorz Abramczyka. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Kamińskiego, a ten, podobnie jak w pierwszej połowie Bylak, uderzył do pustej już bramki. Po straconym golu miejscowi szybko chcieli ponownie wyjść na prowadzenie, ale tylko raz realnie zagrozili bramce Rogulskiego. Goście natomiast konsekwentnie realizowali swój plan, czekając na okazje do kontrataku.  W 62 minucie świetne podanie Nikodemskiego mocnym i, co najważniejsze, celnym strzałem zakończył Grzegorz Abramczyk. Ponownie nie najlepiej zachował się golkiper Marcovii, który przepuścił uderzenie, mimo iż piłka otarła się o jego nogę.. Do końca meczu pozostawało jeszcze wiele czasu, ale piłkarzom gospodarzy zaczynały puszczać nerwy. Kłótnie w ich szeregach były wodą na rozkręcający się z minuty na minutę rząśnicki młyn. W 68 minucie powinno być już 3:1 dla gości, ale tym razem w doskonałej sytuacji przestrzelił Kamiński. Piłkarze Marcovii natomiast coraz częściej grali prostymi środkami, zagrywając długie piłki w okolice pola karnego rywala. Defensywa WKS-u rozgrywała jednak najlepszy mecz w sezonie, w zarodku zażegnując każde niebezpieczeństwo. W końcówce meczu  zespół Artura Salamona spokojnie pilnowanał korzystnego rezultatu. Rząśniczanie w końcu okazali się dojrzałą drużyną i na gorącym terenie w Markach, gdzie wcześniej wysoko poległy zespoły z Rembertowa i Radzymina, odnieśli zasłużone zwycięstwo. Za niedzielę w Wyszkowie w poszukiwaniu kolejnych punktów WKS podejmie drużynę Wicher Kobyłkę, który w ligowej tabeli jest tylko o jedno miejsce wyżej.

Marcovia Marki – WKS Rząśnik 1:2 (1:0)

T.Bylak 5 – Ł. Kamiński 48,G. Abramczyk 62

WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, T. Osowiecki, D. Brejnak, M. Domalewski – P. Osowiecki (57- Ł. Deptuła), B. Salamon, K. Borowski (51-P. Ciemerych), A. Nikodemski – G. Abramczyk (90-P. Borys), Ł. Kamiński (79-T. Osowiecki).