Nie tak to miało być

• autor: luki91_17, 2013-08-13 14:44

Nie udał się piłkarzom WKS-u debiutancki mecz w Lidze Okręgowej. Ulegli oni bowiem 1:2 AON-owi Rembertów. Wszystkie gole w tym meczu padły po stałych fragmentach gry i wszystkie zdobyli piłkarze ze stolicy.

Najmilszy dla WKS-u akcent miał miejsce jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Mariusza Malinowskiego. Rząśniczanie, którzy na mecz wyszli w koszulkach upamiętniających ich zmarłego kolegę z boiska Adama Borka, otrzymali bowiem puchar za wywalczony niespełna dwa miesiące wcześniej awans. Ten miły epilog poprzednich rozgrywek był wstępem do niezbyt udanego debiutu w nowej klasie rozgrywkowej.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu podopiecznych Artura Salamona mógł się jednak podobać. Zgodnie z przedmeczowymi założeniami rząśniczanie byli blisko swoich przeciwników i nie pozwalali im na rozegranie akcji. Sami zaś kilka razy podeszli pod szesnastkę rywala, ale nie stworzyli tam większego zagrożenia. Z czasem drużyna przyjezdnych zaczęła jednak przejmować inicjatywę, a w 21 minucie Rogulski po raz pierwszy tego dnia musiał interweniować po strzele rywala. Najgorsze w pierwszej połowie spotakało jednak gospodarzy w 29 minucie rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitan gości uprzedził Rogulskiego i strzałem głową dał prowadzenie zespołowi z Rembertowa. Przed przerwą gospodarze mieli jednak dwie okazje na wyrównanie. Najpierw po dośrodkowaniu Nikodemskiego i błędzie bramkarza nikt nie zamknął skutecznie akcji, a w 37 minucie golkiper gości wyszedł obronną ręką z pojedynku z Osowieckim.

Po zmianie stron dość szybko na boisku zameldował się Albert Ciemerych, który po wejściu na boisku kilka razy ładnie przedarł się lewą stroną. Uaktywnił się również duet Kamiński-Salamon, którzy strzałami z dystansu próbowali wyrównać stan rywalizacji. Niestety, w 68 minucie wynik zmienił się, ale na to goście ponownie mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. Tym razem po rzucie rożnym niepilnowany piłkarz AON-u mocnym strzałem głową nie dał bramkarzowi WKS-u szans na interwencje. Kilka chwil później powinno być już 3:0 dla przyjezdnych, ale z sobie tylko wiadomych powodów zawodnik goście po minięciu Rogulskiego nie uderzył do pustej bramki, a odegrał jeszcze futbolówkę do swojego kolegi z drużyny. Nadzieje w serca piłkarzy i kibiców gospodarzy wróciła w 83 minucie gry. Tym razem po stałym fragmencie gry z ich strony, w polu karnym gości powstało ogromne zamieszenie, w którym bramkarz AON-u musiał skapitulować po uderzeniu kolegi z drużyny. Mimo walki do końca, WKS-owi nie udało się strzelić wyrównującego gola i pierwszych punktów w LO muszą oni szukać w kolejnym meczu z Olimpią w Warszawie.

WKS Rząśnik-AON Rembertów 1:2 (0:1)

Gol dla WKS: samobójcza 83

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,D.Brejnak,P.Borys(50-A.Ciemerych)-A.Nikodemski,Ł.Kamiński,B.Salamon,P.Osowiecki-P.Ciemerych (65-P.Todorowski),G.Abramczyk

autor: ~gość 2013-08-13 22:02:58