Siatkarska prawda

• autor: luki91_17, 2013-07-20 11:45

Stara reguła z boisk siatkarskich mówi, że gdy drużyna prowadząc 2:0 nie wygrywa trzeciego seta, to ostatecznie przegrywa 2:3. Podobną zasadę można by zastosować do meczu w Nasielsku, gdzie mimo dwubramkowej przewagi do przerwy, ostatecznie rząśniczanie schodzili z boiska pokonani.

W pierwszym z letnich sparingów w drużynie WKS-u pojawiło się 6 nowych graczy, ale tak naprawdę dla większości z nich był to powrót do rząśnickiej drużyny. Pierwszą połowę meczu goście rozpoczęli z Mateuszem Domalewski na lewej stronie obrony i Krzysztofem Borowskim w środku pola. I to własnie w pierwszych 45 minutach WKS pokazał dobrą grę, strzelając dwie bramki po strzałach Grzegorza Abramczyka. Najpierw napastnik rząśniczan wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Patryku Todorowskim, a następnie sprytnie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Żbika. Przy drugim golu asystę zaliczył Łukasz Rogulski. Bramkarz WKS także miał w pierwszych 45 minutach kilka okazji do pokazania swoich umiejętności. Więcej okazji mieli jednak gościa, a najbliżej zdobycia trzeciego gola był Piotr Ciemerych, ale trafił w słupek.

Po zmianie stron goście szybko przez własne błędy roztrwonili zaliczkę z pierwszej części gry. Brak koncentracji zdecydował o szybkiej stracie dwóch goli przez co gra rząśniczan wyglądała dużo słabiej niż przed zmianą stron. Ok 70 minuty gry spotkanie znowu stało się bardziej wyrównane, ale to gospodarze zdobyli kolejnego gole i ostatecznie wygrali 3:2. W drużynie gości w drugiej połowie swoją szansę dostało kilku młodych graczy, którzy z pewnością w kolejnych meczach będą grać coraz lepiej. Do gry powrócą również nieobecni w Nasielsku Kamiński,Osowiecki,A. Ciemerych i Rosiński.Wszyscy powinni być do dyspozycji trenera Salamona w kolejnym sparingu z Kryształem Glinojeck.

Żbik Nasielsk-WKS Rząśnik 3:2 (0:2)

autor: 1marcinxd 2013-07-24 14:44:24

Profil 1marcinxd w Futbolowo Witam, zajmuję się grafiką komputerową, Jeśli klub zainteresowany byłby modernizacją strony, lub odświeżeniem herbu proszę wejść na stronę h ttp://tania-grafika.tumblr.com/ i skontaktować się ze mną drogą meilową! Pozdrawiam!