statystyki szczegółowe

Aktualności

Sezon pełen wrażeń

• autor: luki91_17, 2013-06-26 12:37

Dwóch trenerów i 34 zawodników zapracowało na awans WKS-u do Ligi Okręgowej. Obok świetnego sezonu ligowego, po raz kolejny rząśniczanie pozostawili po sobie dobre wrażenie w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski.

Tak duża liczba graczy może na pierwszy rzut oka zaskakiwać, ale w pierwszej rundzie symboliczne chociaż występy zaliczyła liczna grupa zawodników rezerw, które jesienią walczyły w B-klasie. Wiosną trener Salamon poruszał się w kręgu 15-16 nazwisk ale to wystarczyło, by na koniec sezon nie było w lidze lepszego zespołu od WKS-u.Tylko 9 zawodników zagrało w więcej niż połowie ligowych meczy.

Dzieło awansu rozpoczął jednak jesienną Łukasz Zalewski, który pozostawił drużynę ze stratą tylko dwóch punktów do miejsca premiowanego promocją do LO. Nic nie wskazywało jednak na to, że rząśniczanie powalczą o pierwsze dwa miejsca, kiedy po czterech kolejkach mieli na koncie zaledwie cztery zdobyte oczka. Wtedy lider z Targówka miał już na koncie o osiem punktów więcej. Kiedy w piątej kolejce sezon, po słabej grze, w kiepskich warunkach atmosferycznych na świecącym pustkami obiekcie w Rząśniku WKS ograł 2:0 Wisłę Jabłonna, mało kto zakładał,że w dalszej części sezonu rząśniczanie przegrają jeszcze tylko raz i zaledwie trzy razy zremisują. W kolejnych meczach drużyna trenera Zalewskiego skutecznie jednak punktowała i mimo że w wiekszości meczów styl nie powalał na kolana, to nie można było nie doceniać żelaznej defensywy i ogromnej konsekwencji w grze zespołu. Zdarzały się jednak i tak znakomite mecze, jak starcie w Wieliszewie, gdzie pewni siebie gracze miejscowego Dębu otrzymali trzy dotkliwe ciosy ze strony gości z Rząśnika. Rundę jesienną i jak się okazało cały okres pracy trenerskiej Łukasza Zalewskiego w Rząśniku zamknęła skromna wyjazdowa wygrana z Koroną Jadów. W przerwie zimowej grający trener WKS-u zdecydował się na powrót do Nadnarwianki Pułtusk, a wraz z nim odeszli Bobowski,Michalski,Rembiejewski,Dziczek i Dawid Zalewski. Nowym trenerem WKS-u, którego co warto podkreślić polecił były szkoleniowiec klubu został Artur Salamon, były piłkarz m.in. warszawskiej Legii, Bugu Wyszków i Nadnarwianki. Do drużyny dołączyli dwaj zawodnicy Bugu: Łukasz Kamiński i Adrian Nikodemski, syn nowego trenera- Bartosz Salamon, nowy bramkarz Piotr Rosiński, ale najważniejszy wydaje się powrót mającego już w Rząśniku status legendy Piotra Kuleszy, który został opoką zbudowanej od podstaw defensywy WKS-u. Jego partnerem na środku obrony został Damian Brejnak, który drugą cześć rundy jesiennej stracił na leczenie kontuzji nadgarstka.

Obiecujące wyniki gier sparingowych dawały nadzieje, że WKS chociaż włączy się do walki o awans. Jak się okazało, piłkarzy A-klasy czekała najdziwniejsza runda wiosenna w ostatnich latach, która ze względu na przedłużająca się zimę rozpoczęła się dopiero w połowi kwietnia. Z 12 ligowych spotkań, tylko 7 WKS rozegrał w weekendy. Od początku rundy wiosennej rząśniczanie punktowali jednak regularnie, pokonując w ważnych wyjazdowych meczach Świt II i Łomianki II, a także wyszarpując w ostatnich sekundach remis w Krubinie. Moment kryzysowy przyszedł jednak w Wołominie, gdzie na własne życzenie piłkarze z Rząśnika przegrali 0:3. Po remisie w bezpośrednim starciu z Dębem Wieliszew, szansę na awans wydawały się oddalać od piłkarzy WKS-u. Ostatnie pięć spotkań sezon to jednak popis drużyny Artura Salamona, a kluczowym dla losów awansu okazał się mecz z rezerwami GKP Targówek i zwycięska bramka zdobyta na kilka minut przed końcem meczu przez Łukasza Kamińskiego. W kolejnych spotkaniach rząśniczanie wysoko poknali Koroną,Rządza i GKS Dabrówka i dzięki korzystny wynikom innych spotkań na kolejkę przed końcem mogli świętować awans, a mecz z Legionem II stanowił jedynie preludium do fety z okazji awansu. Warto podkreślić 14 goli zdobyte wiosną przez Grzegorza Abramczyka, który tylko w czterech ostatnich meczach ligowych zdobył aż 8 bramek. Jak najbardziej aktualne stało się hasło WKS NAJLEPSZY JEST !!!!

34 zawodników którzy grali w tym sezonie w A-klasie (wg liczby rozegranych spotkań )

24-Łukasz Rogulski  (24 w pierwszym składzie, 2145 minut, 19 goli wpuszczonych) Łukasz Abramczyk (21, 1818, 0 goli,0 asyst),

23- Grzegorz Abramczyk (23, 1971, 20, 2), Piotr Ciemerych (21, 1516, 7, 2), Łukasz Golianek (23, 1986, 2, 1)