Mistrzowskie zakończenie

• autor: luki91_17, 2013-06-16 13:19

Wygrana w ostatnim meczu sezonu z rezerwami Legionu Warszawa zapewniło rząśniczanom pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Przy licznie zebranej na stadionie w Wyszkowie publiczności WKS wygrał 2:0 po golach Piotra Ciemerycha i Grzegorza Abramczyka.

W ostatnim meczu sezonu zabrakło trenera Artura Salamona, który musiał w tym czasie jak wychowawca uczestniczyć w balu zakończeniowym w gimnazjum w którym uczy. Przed spotkaniem przekazał skład i założenia taktyczne Łukaszowi Zalewskiemu i to były trener rząśniczan poprowadził ich w tym spotkaniu do zwycięstwa, które stanowiło idealne udanego sezonu.

Spotkanie WKS rozpoczął w nietypowym ustawieniu 3-4-3, a tercet napastników tworzyli Abramczyk, Kamiński i Nikodemski. To właśnie ten ostatni powinien w pierwszej połowie przynajmniej dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.  Najpierw jednak trafił w bramkarza, a kilka minut później w idealnej okazji nie trafił do pustej bramki. W 24 minucie bliski szczęścia był Salamon, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Gospodarze, pozbawieni presji z poprzednich meczy, grali ładnie dla oka, długo utrzymując się przy piłce i starannie budując swoje akcje. Brakowało im jednak wykończenie w sytuacjach podbramkowych.

Po zmianie stron na boisku w miejsce Osowieckiego pojawił się Ciemerych, a WKS powrócił do klasycznego systemu z czwórką obrońców i duetem napastników. Na początku tej części gry odważniej do ataku ruszyli jednak piłkarze z Warszawy, którzy mieli świadomość walki o utrzymanie. W bramce WKS-u, podobnie jak całym sezonie, rewelacyjnie spisywał się jednak Rogulski. W 57 minucie gospodarze objęli w końcu prowadzenie, po tym jak Piotr Ciemerych z zimną krwią wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Po tym golu gra zrobiła się jeszcze bardziej otwarta, ale to WKS zadał kolejny, bardzo efektowny cios. W 71 minucie pięknym strzałem z woleja w długi róg Grzegorz Abramczyk zdobył swoją 20 bramkę w rozgrywkach ligowych w tym sezonie. W końcówce meczu doszło do symbolicznego pożegnanie dwóch zasłużonych dla Rząśnika zawodników: Zbigniewa Kałka i Pawła Abramczyka, którzy w tym meczu zakończyli swoją przygodę z piłką.

Po ostatnim gwizdku rząśniczanie wraz z licznie przybyłymi do Wyszkowa kibicami rozpoczęli zasłużone świętowanie kolejnego wielkiego sukcesu w krótkiej historii klubu. Nie zabrakło szampana, koszulek okolicznościowych i pirotechniki. WKS kończy sezon jako najlepsza drużyna A-klasy!

WKS Rząśnik-Legion II Warszawa 2:0 (0:0)

P.Ciemerych 57,G.Abramczyk 71

WKS:Ł.Rogulski(77-P.Rosiński)-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,Ł.Golianek-A.Borek,D.Brejnak,B.Salamon,P.Osowiecki(46-P.Ciemerych)-G.Abramczyk(75-P.Abramczyk),Ł.Kamiński,A.Nikodemski(72-Z.Kałek)

autor: ~prezes 2013-06-16 16:14:09

avatar Dzięki Panowie za wspólnie spędzone chwile na boisku. WKS NAJLEPSZY JEST!!!!!!!!!!!!!

autor: ~anonim 2013-06-17 12:20:13

avatar Żakiet chyba trącony na meczu bo pionu na linii nie trzyma;)

autor: ~kółko 2013-06-20 23:42:20

avatar szacun

autor: ~ciach 2013-06-23 14:34:17

avatar ufff no wreszcie zeszliście z A-klasy - koniec z wyjazdami na daleką wieś.

autor: ~kibic 2013-06-24 16:22:22

avatar TY ciach a skąd Ty jesteś jak nie ze wsi,Rząśnik wielka aglomeracja