statystyki szczegółowe

Aktualności

Okręgówka w Rząśniku!!!

• autor: luki91_17, 2013-06-08 21:41

To już pewne, dzięki wygranej 4:1 z GKS-em Dąbrówka oraz remisowi Rządzy Załubice z GKP Targówek, na kolejkę przed końcem sezon WKS zapewnił sobie awans do Ligi Okręgowej!!!

Mecz w Dąbrówce były pełen nerw z obu stron. Goście byli nieco usztywnieni myślą, że strata punktów w meczu z GKS-em może ich pozbawić awansu do LO. W pierwszej połowie udało im się szybko wyjść na prowadzenie za sprawą gola Pawła Osowieckiego z szesnastej minuty gry. Potem jednak grali oni bardzo chaotycznie, a czerwona kartka, jaką otrzymał jeden z graczy gospodarzy wcale nie przeszkodziła im w ambitnej pogoni za WKS-em. Tuż przed przerwą kapitan miejscowych, Tomasz Bylak, przechytrzył obronę i bramkarza gości i wyrównał stan rywalizacji.

W przerwie trener Salamon dokonał dwóch zmian w szeregach swojej drużyny, a na boisku zameldowali się Gałązka i Nikodemski. Pierwsi okazje na objęcie prowadzenie mieli jednak gospodarze, ale tym razem Bylek przegrał pojedynek z Rogulskim. W 66 minucie po raz drugi w tym meczu sędzia zmuszony był usunąć z boiska piłkarza gospodarzy, który w nieparlamentarnych słowach podsumował jedną z jego decyzji. Grający z przewagą dwóch piłkarzy goście w 73 minucie zdobyli wreszcie upragnioną bramkę. Piłką z autu wrzucał Gałązka, a tuż przed linią bramkową musnął ją jeszcze Grzegorz Abramczyk. Chwilę potem było już 1:3, a tym razem kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Patryk Todorowski. Tuż przed końcowym gwizdkiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Salamona strzałem głową wynik meczu ustalił Abramczyk, zdobywając swoją 13 bramkę w rundzie wiosennej.

W szatni od piłkarzy Dąbrówki rząśniczanie dowiedzieli się o remisie Rządzy Załubice z GKP II Targówek i rozpoczęli świętowanie historycznego awansu.

GKS Dąbrówka-WKS Rząśnik 1:4 (1:1)

T.Bylak 41-P.Osowiecki 16,G.Abramczyk 73 i 87, P.Todorowski 75

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk(46-Ł.Gałązka),P.Kulesza,D.Brejnak,Ł.Golianek(88-Z.Kałek)-A.Borek,Ł.Kamiński(68-P.Todorowski),B.Salamon,P.Osowiecki-G.Abramczyk,P.Ciemerych(46-A.Nikodemski)