Mamy lidera

• autor: luki91_17, 2013-06-06 09:45

Po wygranej 5:1 z Rządzą Załubice piłkarze WKS-u awansowali na pozycje lidera. Teraz przed nimi decydujące mecz z GKS-em Dąbrówka i Legionem II Warszawa.

Do tej pory WKS nigdy nie przywiózł z wyjazdowego meczu z Rządzą chociażby punktu. W środowym spotkaniu, rozegranym na ciężki,grząskim boisku w Załubicach, rząśniczanie wysoko pokonali groźnego rywala.

Od początku meczu to goście nadawali ton boiskowym wydarzeniom, ale pierwszego gola zdobyli w kuriozalnych okolicznościach. W 8 minucie z prawie połowy boiska rzut wolny wykonywał Bartosz Salamon, a bramkarz gospodarzy w sobie tylko znany sposób próbował odbić piłkę nogą i przepuścił futbolówkę do bramki. Goście zdawali sobie sprawę, że jednobramkowe prowadzenie jest minimalną przewagą, starali się podwyższyć rezultat. W 17 minucie groźnie strzelał Abramczyk, ale tym razem bramkarz miejscowych popisał się dobrą paradą. Gospodarze tradycyjnie korzystali z prostych metod, i co jakiś czas stwarzali zagrożenie pod bramką Rogulskiego. Drugiego gole zdobył jednak WKS. Akcje bocznym sektorem boiska przeprowadził Abramczyk, dograł w środek pola karnego gdzie źle interweniował defensor Rządzy, a piłkę do bramki skierował Piotr Ciemerych. Jeszcze przed przerwą przyjezdni mieli kilka okazji na zdobycie kolejnego gola, ale tuż przed przerwą to gospodarze cieszyli się z kontaktowego gola. Po błędzie Ł.Abramczyka, który źle obliczył lot piłki, Tomasz Połeć pokonał Rogulskiego.

Zdobyta tuż przed zmianą stron przez gospodarzy bramka dodała miejscowym animuszu. W pierwszym kwadransie gry w drugiej połowie Rządza miała trzy dobre okazje do wyrównania, ale dobrze bronił Rogulski. Goście najlepszą okazje mieli po strzele głową G.Abramczyka, ale piłka zatrzymała się na słupku Dobrą okazje miał także Kamiński, ale jego strzał wybił z lini bramkowej obrońca.  W 64 minucie niemoc rząśniczan przełamał Salamon, uderzając celnie z ponad 20 metrów. Znowu błąd popełnił bramkarz gospodarzy. Chwilę później kolejną szybką akcje gości celnym golem zakończył Grzegorz Abramczyk i w tym momencie wynik był praktycznie rozstrzygnięty. Gospodarze wszystkie siły rzucali do akcji ofensywnych, momentami kompletnie zapominając o grze defensywnej. W 73 minucie po dograniu Nikodemskiego po raz drugi na listę strzelców wpisał się Abramczyk. W końcówce goście mogli zdobyć jeszcze kolejne gole, ale raziła ich nieskuteczność pod bramką.

Po tej wygranej WKS awansował na fotel lidera A-klasy!!!

Rządza Załubice-WKS Rząśnik 1:5 (1:2)

T.Połeć 43-B.Salamon 8 i 64,P.Ciemerych 26, G.Abramczyk 67 i 73

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza(82-P.Todorowski),D.Brejnak,Ł.Golianek-A.Borek,B.Salamon,Ł.Kamiński,P.Osowiecki-P.Ciemerych(46-A.Nikodemski),G.Abramczyk(82-P.Abramczyk)