Korona dla WKS-u

• autor: luki91_17, 2013-06-02 22:05

Najwyższe zwycięstwo w rundzie wiosennej zapisali na swoje konto piłkarze WKS-u, pokonując 5:0 Koronę Jadów. Trzy trafienia zapisał na swoje konto Grzegorz Abramczyk, po jednym golu dołożyli Łukasz Kamiński i Paweł Osowiecki.

Choć końcowy wynik jest bardzo efektowny, to na dobrą grę i gole rząśniczanie kazali czekać ponad pół godziny. Goście rozpoczęli mecz odważnie, bez respektu dla wciąż walczących o awans do Ligi Okręgowej zawodników WKS-u. Kilka ataków Korony wprowadziło nieco zamieszania w szeregach defensywy gospodarzy, a dwa strzały piłkarzy z Jadowa o centymetry minęła bramkę Łukasza Rogulskiego. Na groźną akcje WKS-u trzeba było czekać do 16 minuty gry, kiedy ni to strzał, ni to dośrodkowanie Adam Borka wylądowało na poprzeczce. Kilka minut później spadający liść Salamona także zatrzymało się na metalowych elementach bramki rywala. W międzyczasie z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Abramczyk, ale piłkę ponad poprzeczkę przeniósł bramkarz Korony. W początkowych fragmentach meczu trener Artur Salamon miał mnóstwo uwag do gry swoich podopiecznych, którzy mieli duże problemy z grą gości z Jadowa. Niemoc gospodarzy została przełamana ze sprawą dwójkowej akcji Salamon i Abramczyka w 33 minucie gry. Po prostopadłym podaniu tego pierwszego kapitan rząśniczan niczym wytrawny łyżwiarz obrócił się z obrońcą Korony na plecach i skierował piłkę do bramki. Ofensywa WKS-u nie ustawała po zdobytym prowadzeniu, a świetną formę z ostatnich dni podtrzymał Łukasz Kamiński, który wykorzystał dośrodkowanie Borka i podwyższył wynik na 2:0.

Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli podobnie do pierwszej połowy. Brakowało dokładności i koncentracji, co mogli wykorzystać w 54 minucie przyjezdni, ale Rogulski był na posterunku. Między 57 a 65 minutą gry piłkarze Artura Salmona całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia, zdobywając w tym czasie aż trzy bramki. Kolejne trafienie dołożył Abramczyk, ponownie po asyście Salamona.Kapitan WKS-u pięknym strzałem głową umieścił futbolówkę w okienku bramki. Minutę później rząśniczanie przeprowadzili ładną akcje, sfinalizowaną świetnym dośrodkowaniem Borka i celnym strzałem Pawła Osowieckiego. Była to juz trzecia bramka zdobyta w tym meczu po strzale głową. Nieco kuriozalna była natomiast bramka numer 5. Abramczyk starał się bowiem dośrodkować z bocznego sektora boiska, ale wyszedł mu niezwykle efektowny lob. Po swoim trzecim trafieniu opuścił on boisko podobnie jak Kamiński, pojawili się na nim natomiast Gałązka i Paweł Abramczyk. Już chwilę po wejściu na plac gry ten pierwszy oddał groźny strzał, sparowany jednak na rzut rożny. W kolejnych minutach grający na luzie gospodarze mogli i powinni dołożyć kolejne gole, ale brakowało koncentracji w wykończeniu. Dzięki wygranej WKs ciągle ma realne szanse na awans, ale teraz przed nim niezwykle istotne wyjazdy do Załubic i Dąbrówki.

WKS Rząśnik-Korona Jadów 5:0 (2:0)

G.Abramczyk 33,57 i 65,Ł.Kamiński 39,P.Osowiecki 58

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,D.Brejnak,Ł.Golianek-A.Borek(71-P.Todorowski),B.Salamon,Ł.Kamiński(66-Ł.Gałązka),P.Osowiecki-P.Ciemerych(46-A.Nikodemski),G.Abramczyk(66-P.Abramczyk)