12-2018

Podział punktów w meczu na szczycie

• autor: luki91_17, 2013-05-20 10:44

W ciepłe sobotnie przedpołudnie piłkarze WKS-u zremisowali z liderem z Wieliszewa 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Abramczyk i Łukasz Gałązka.

Początek meczu był bardzo nieudany dla gospodarzy. Najpierw po stracie w środku polu i szybkiej akcji Dębu świetnie interweniował Rogulski, ale chwilę potem po rzucie rożnym piłka bezpośrednio wpadła do siatki WKS. Była to analogiczna sytuacja do jesiennego meczu w Wieliszewie, kiedy to gola w takich okolicznościach zdobył dla rząśniczan Łukasz Golianek. Tym razem jednak to podopieczni Artura Salamona musieli odrabiać straty i już w 18 minucie udało się im wyrównać stan rywalizacji. Akcje rozpoczął ładnym prostopadłym zagraniem Bartek Salamon, podał do Kamińskiego a ten wyłożył piłkę Grzegorzowi Abramczykowi. Kapitan WKS-u strzałem lewą noga pokonał bramkarza z Wieliszewa. Po zdobyciu wyrównującej bramki gospodarze sobotniego meczu zaczęli grać z większym animuszem. W grze lidera widać było dużo nerwowości. Ze strony WKS szczęścia próbował natomiast z rzutu wolnego Salamon, jednak uderzył nad poprzeczką. Podbramkowych sytuacji było jednak niewiele, gdyż bardzo skoncentrowane były obie linie obrony.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a ponownie na prowadzenie wyszli goście. W 57 minucie po świetnym dośrodkowanie z lewej strony boiska zawodnik z Wieliszewa strzałem głową pokonał Rogulskiego. Kolejny raz w tym spotkaniu gospodarze musieli więc odrabiać straty, ale nie po raz pierwszy nie tylko w tym meczu, ale także w całej rundzie wiosennej pokazali że potrafią gonić wynik. W 64 minucie do wyrównania doprowadził wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Łukasz Gałązka. Wykorzystał on podanie Piotra Ciemerycha i precyzyjnym strzałem z linii pola karnego umieścił piłkę przy słupku bramki Dębu. W 68 minucie ponownie groźnie było pod bramką WKS-u, ale tym razem świetnie interweniował Rogulski. Gospodarze szukali swoich szans po stałych fragmentach gry, ale strzały Gałązki i Kamińskiego nie przyniosły oczekiwanego efektu. W końcówce bliski strzelenia gola był ponownie Abramczyk, ale źle wypuścił sobie piłkę. Goście w ostatnich minutach skupiali się głównie na utrzymaniu remisu i byli z tego wyniku zdecydowanie bardziej zadowoleni od rząśniczan.

WKS Rząśnik-Dąb Wieliszew 2:2 (1:1)

Gole dla WKS:G.Abramczyk 18.Ł.Gałązka 64

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk(59-Ł.Gałązka),P.Kulesza,D.Brejnak(86-P.Todorowski),Ł.Golianek(82-Z.Kałek)-A.Borek,B.Salamon,Ł.Kamiński,P.Osowiecki(46-A.Nikodemski)-G.Abramczyk,P.Ciemerych