statystyki szczegółowe

Aktualności

Dobre tylko punkty

• autor: luki91_17, 2013-05-08 10:26

Po słabym spotkaniu piłkarze WKS-u skromnie pokonali Tur Jaktorów. Gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Kamiński.

Mecz rozgrywano na obiekcie w Wyszkowie, gdzie z powodu remontu obiektu w Rząśniku, rząśniczanie będą w rundzie wiosennej pełnić rolę gospodarza. Goście z odległego Jaktorowa postawili twarde warunki i gospodarze musieli się zadowolić skromną wygraną 1:0.
W pierwszej połowie WKS grał bardzo nerwowo,ale mimo to udało mu się stworzyć kilka podbramkowych  okazji. W 12 minucie uderzenie Grzegorza Abramczyka na linii bramkowej zatrzymał obrońca gości. Kilka minut później zza pola karnego obok bramki uderzał Łukasz Abramczyk. W 27 minucie rząśniczanie objęli prowadzenie. Po dobrym prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Łukasz Kamiński i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce.  Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Adam Borek, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Goście próbowali się odgryzać kontratakami, ale pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem WKS-u.
Po zmianie stron już na początku gry dobrą okazję miał Piotr Ciemerych, ale z bliskiej odległości uderzył zbyt lekko. W kolejnych minutach WKS nie zachwycał swoją grą, a coraz groźniej atakowali goście. Po jednej z akcji Turu tylko świetna interwencja Rogulskiego uratowała gospodarzy od utraty gola. Swoje okazje miał także zespół z Rząśnika, szczególnie  Grzegorz Abramczyk, ale kapitanowi WKS-u nie było dane trafić w niedzielne przedpołudnie do bramki rywala. W 75 minucie po dograniu wprowadzonego w drugiej połowie Osowieckiego bliski zdobycia drugiego gola był Kamiński, ale świetnie spisał się bramkarz z Jaktorowa. W końcówce meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarzom z Rząśnika udało się utrzymać korzystny wynik do końca. Po tym meczu WKS zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. W kolejnej kolejce klasy A WKS pauzuje, a 18 maja rozegra bardzo ważny mecz z Dębem Wieliszew, który obecnie jest liderem rozgrywek.

WKS Rząśnik-Tur Jaktorów 1:0 (1:0)
Ł.Kamiński 27
WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,D.Brejnak,Ł.Golianek-A.Borek,B.Salamon(73-Z.Kałek),Ł.Kamiński,A.Nikodemski(62-P.Osowiecki)-G.Abramczyk(87-P.Todorowski),P.Ciemerych(62-Ł.Gałązka)