statystyki szczegółowe

Aktualności

Łomianki zdobyte

• autor: luki91_17, 2013-04-30 08:45

Piłkarze WKS-u w dobrym stylu kontynuują serie gier wyjazdowych na początku rundy wiosennej. Tym razem po golu Grzegorza Abramczyka pokonali 1:0 KS II Łomianki. Dla kapitana rząśniczan była to piąta bramka w rundzie.

Do meczu z WKS gospodarze przystępowali po serii trzech zwycięstw, mając w pamieci efektowną wygraną w Wieliszewie. Goście natomiast mogli się pochwalić passą 11 meczy bez porażki w rozgrywkach A-klasy. Obie drużyny były więc naładowane i przyogotwane do trudnego meczu.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Łomianki nastawiają się głównie na grę z kontry. Na początku meczu miejscowi mieli ogromnę problemy z wyprowadzniem piłki z własnej połowy, popełniając przy tym wiele prostych błędów. Goście natomiast grali od początku bardzo konsekwetnie i stwarzając okazje po stałych fragmentach gry bitych przez Bartosza Salamona. W 17 minucie w ostatniej chwili zablokowany został Piotr Ciemerych, a chwilę potem ponad bramką strzelał Grzegorz Abramczyk. Swoją okazje po błędzie i stracie gospodarzy w środku miał WKS w 28 minucie gry, ale tym razem Abramczyk lewą nogą uderzył ponad bramką. W 34 minucie najlepszą okazje do zdobycia gola mieli miejscowi. Po prostopadłym podaniu ich zawodnik znalazł się sam przed Łukaszem Rogulskim, ale przegrał pojedynek z bramkarzem WKS-u. W 39 minucie jeszcze jedną okazje miał Abramczyk, ale po jego sytuacyjnym strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a juz w 53 minucie spotkanie gościom udało się strzelić gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Salamona akcje zamknął w polu karnym Grzegorz Abramczyk. To już czwarty gol zdobyty wiosną przez WKS dzięki współpracy wspomnianego duetu. Objęcie prowadzenie przez przyjezdnych zmusił Łomianki do nieco bardziej ofensywnej gry, zaś goście szukali swojej szansy na drugiego gola głównie po strzałach z dystansu, których próbowali Salamon i Damian Brejnak. W 70 minucie świetną okazje na wyrównani mieli miejscowi. Po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od jednego z defensorów z Rząśnika i Rogulski końcami palców sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później zza pola karnego uderzał Abramczyk, ale na postarunku był bramakrz Łomianek. W końcówce meczu gospodarze ambitnie walczyli o odrobienie strat, ale po raz kolejny w tym sezonie defensywa WKS nie dała się pokanać. Dla rząśniczan to już szóste wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

KS II Łomianki-WKS Rząśnik 0:1 (0:0)

G.Abramczyk 53

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,Ł.Golianek,Z.Kałek-A.Borek,B.Salamon,D.Brejnak,P.Osowiecki(61-A.Nikodemski)-P.Ciemerych(87-P.Abramczyk),G.Abramczyk