• autor: luki91_17, 2013-04-25 10:49

Odwracanie losów meczu staje się pomału specjalnością piłkarzy WKS--u. Z gorącego terenu w Krubinie wywieźli oni cenny punkt, mimo że do przerwy przegrywali 0:2. Mecz był bardzo emocjonujący, a dodatkowe  wrażenie zadbała trójka sędziowska.

Poczatek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy korzystając z korzystnego dla nich kierunku wiatru, w pierwszych minutach zepchneli gości do defensywy. Już w 9 minucie Rogulskie musiał wyciągac piłkę z bramki. Po błędzie Golianka Sotowicz dograł piłke do Piotra Bejery, który spokojnym strzałem z bliskiej odległości wyprowadził Mewę na prowadzenie. Chwilę potem napastnik krubinian miał kolejną okazje, ale tym razem uderzył ponad poprzeczką. W 23 minucie zrobiło się jednak 2:0. Najpierw niepotrzebny faul przy lini bocznej popełnił Łukasz Abramczyk, a po dosrodkowaniu z rzutu wolnego błąd w kryciu gości wykrozystał Marcin Janicki, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Dopiero po starcie drugiego gola zawdonicy z Rząśnika zaczeli grać na swoim poziomie. Udało im się przedrzeć w okolice pola karnego gospodarzy. W 37 minucie po dograniu Borka sytuacyjnie uderzał Piotr Ciemerych, ale Zalewski zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Była to najlepsza okazje przyjezdnych w pierwszych 45 minutach gry.

Po zmianie stron rząśniczanie ruszyli do odrabiania strat. Już w 51 minucie udało im się strzelić kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Salomona swoją 4 bramkę w rundzie wiosennej zdobył Grzegorz Abramczyk. W drugiej części wiatr był sprzymierzeńcem gości, którzy raz po raz długimi piłkami zmuszali obrońców Mewy do błędów. W 57 minucie z prawej strony dośrodkowywał kapitan WKS-u, a w świetnej sytuacji nad bramka uderzył wprowadzony na boisko w drugiej połowie Nikodemski. W 70 minucie rajd przez pół boiska przeprowadził Golianek, uderzył z 20 metrów, ale piłke po poprzeczce opuściła  boisko. Swoje okazje mieli także krubinianie, a najlepszej z niej nie wykorzystał Fabisiak, z bliska główkując obok bramki. Prawdziwa dramaturgia rozpoczeła się w ostatnich 10 minutach gry. Najpierw rezerwowy Mewy po zaledwie kilku minutach przebywania na boisku w brzydki sposób kopnął Łukasza Abramczyka i został odesłany do szatni. W 88 minucie Kamiński otrzymał drugą żółta kartkę, a w doliczonym czasie gry arbiter dopatrzył się faulu zawodnika gości na Fabisiaku. Dwie ostatnie z tych decyzcji wprowadziły w zakłopotanie zawodników obu drużyn. Kiedy emocje zaczeły już opadać i wydawło się, że gospodarze dowiozą trzy punkty do końca, w polu karnym Mewy doszło do ogromnego zamieszania. Najlepiej w tym chaosie odnalazł sie Adam Borek, który strzałem z pierwszej piłki zapewnił swojej drużynie punky. Najmłodszy zawodnik w drużynie goście tym razem wziął na siebie odpowiedzialność w kluczowym momencie, dzięki czemu WKS wywiózł z Krubina jeden punkt.

Mewa Krubin-WKS Rząśnik 2:2 (2:0)

P.Bajera 9,M.Janicki 23-G.Abramczyk 51,A.Borek 90+4

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,D.Brejnak,Ł.Golianek,Z.Kałek(46-P.Kulesza)-A.Borek,B.Salamon,Ł.Kamiński,P.Osowiecki(46-A.Nikodemski,85-P.Abramczyk)-P.Ciemerych(64-Ł.Gałązka),G.Abramczyk

autor: ~kibic 2013-04-25 15:39:07