Dwie różne połowy

• autor: luki91_17, 2013-04-08 13:53

Do przerwy meczu z Mazurem Radzymin piłkarze WKS-u grali co najwyżej przeciętnie. Po zmianie stron zawodnicy Artura Salomona zagrali już zdecydowanie lepiej i wygrali z drużyną z Ligi Okręgowej 6:2.

Już po raz trzeci została odwołana ligowa kolejka klasy A, w której na co dzień występują piłkarze WKS-u. W związku z tym rząśniczanie rozegrali kolejną grę kontrolną, tym razem z przedstawicielem Ligi Okręgowej, Mazurem Radzymin. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Piwko w swojej klasie rozgrywkowej plasują się w środku tabeli i to oni wydawali się być faworytem tego starcia. Boisko rzeczywistość pokazała jednak, że WKS jest w dobrej formie i to piłkarze z Rząśnika zakończyli mecz jako zwycięzcy.

Pierwsza bramka dla rząśniczan padła już w 11 minucie gry. Po dobrym dośrodkowaniu Zbigniewa Kałka piłkę głową trącił Piotr Żakiet, a futbolówkę barkiem do własnej bramki wpakował defensor Mazura. Kilka minut później powinno być już 2 do 0. Po szybkiej kontrze sam na sam z bramkarzem rywala znalazł się Łukasz Abramczyk, ale po ograniu bramkarza zamiast do siatki strzelił obok słupka. Chwilę potem w słupek uderzył Łukasz Kamiński, a jego dobitka została obroniona przez bramkarza rywali. W 33 minucie dość niespodziewanie sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy z Radzymina, dopatrując się faulu Żakieta na rywalu. Po tej sytuacji rząśniczanie  mieli ogromne pretensje do arbitra, a za krytykowanie tej decyzji z boiska wyleciał faulujący wcześniej Piotr Żakiet. Rzut karny pewnie wykorzystał zawodnik Mazura, a po tej sytuacji w grę WKS-u wdało się dużo nerwowości, choć jeszcze przed przerwą dobrą okazje miał Grzegorz Abramczyk, a sędzia tym razem nie zdecydował się podyktować ewidentnej „jedenastki” dla rząśniczan. Mimo kilku stworzonych okazji w pierwszej połowie gra WKS-u pozostawiała wiele do życzenia.

Po zmianie stron i kilku uwagach ze strony swojego szkoleniowca, rząśniczanie pokazali się w drugich 45 minutach z dużo lepszej strony. Już w 56 minucie świetną akcje swojego zespołu celnym strzałem w sytuacji sam na sam sfinalizował Łukasz Kamiński. Po upływie kilku kolejnych minut ponownie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując dogranie Grzegorza Abramczyka. W drugiej połowie dużo lepiej wyglądało w szeregach WKS-u funkcjonowanie gra ofensywna, głównie dzięki szybszemu tempu rozgrywanie akcji. Rząśniczanie raz za razem nękali swoich przeciwników prostopadłymi piłkami, które siały popłoch w defensywie Mazura. Kolejnego gola właśnie po takiej akcji zdobył Grzegorz Abramczyk, które w 76 minucie zaliczył także kolejną asystę, tym razem przy trafieniu swojego starszego brata Pawła. Ostatni cios radzyminianom zadał ponownie Grzegorz Abramczyk, ponownie wykorzystując sytuacje sam na sam. W końcówce Mazur zdobył jeszcze drugiego gola, ale to było wszystko na co było stać w drugiej części gry podopiecznych trenera Piwko. Ostatecznie mecz zakończył się efektowną wygraną WKS-u 6:2.

WKS Rząśnik-Mazur Radzymin 6:2 (1:1)

Gole dla WKS: samobójcza 11,Ł.Kamiński 56 i 64, G.Abramczyk 68 i 81, P.Abramczyk 76

WKS:Ł.Rogulski(80-P.Rosiński)-Ł.Abramczyk,L.Golianek,D.Brejnak,Z.Kałek-A.Borek,B.Salamon,P.Osowiecki(70-P.Todorowski),M.Kucharczyk(46-P.Abramczyk)-P.Żakiet(33-G.Abramczyk),Ł.Kamiński(77-B.Szurawski)

autor: ~kibic 2013-04-08 14:05:29

avatar oby w lidze tak i LO nasza

autor: ~. 2013-04-08 21:57:25

avatar A nie wiecie czy ta kolejka ze świtem sie odbędzie juz?

autor: ~kibic 2013-04-11 21:34:30

avatar kto bedzie sedziował ten mecz

autor: ~anonim 2013-04-12 09:04:13

avatar Pierluigi Collina, podobno przyjął propozycje z mzpn.. W końcu podobno kryzys jest, a on też bez kasy...