statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejny udany test

• autor: luki91_17, 2013-02-28 14:24

Trzecie zwycięstwo w czwartym meczu sparingowym odnieśli piłkarze WKS-u Rząśnik. Po golach Grzegorza Abramczyka,Piotra Żakieta i Andrzeja Akiera rząśniczanie pokonali 3:1 Wkrę Pomiechówek.

W meczu z beniaminkiem Ligi Okręgowej Artur Salamon mógł liczyć na prawie wszystkich zawodników. Zabrakło jedynie kontuzjowanego Łukasza Rogulskiego i przeziębionego Patryka Todorowskiego. Od początku jednak WKS narzucił swoje warunki gry, dzięki czemu już do przerwy rząśniczanie wypracowali dwubramkową przewagę. Już w pierwszym kwadransie gry WKS mógł otworzyć wynik, ale skuteczności zabrakło Grzegorzowi Abramczykowi, a w innej sytuacji sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym, gdzie nieprzepisowo powstrzymywany był Łukasz Kamiński. W 18 minucie nie było już jednak wątpliwości, kiedy po świetnej asyście Żakieta w dobrym stylu akcje sfinalizował Abramczyk. W kolejnych minutach nadal inicjatywa była po stronie drużyny z Rząśnika. Aktywni byli obaj boczni pomocnicy, a w środku pola rządzili Brejnak i Salomon. Rząśniczanie szybko atakowali rywali i po odbiorze piłki wyprowadzali groźne kontry. Jedna z takich akcji w zakończyła się kolejnym golem dla WKS-u. Kamiński zagrał piłkę do Abramczyka, ten dograł do Żakieta, który z dużym spokojem pokonał bramkarza rywali strzałem z bliskiej odległości. W pierwszych 45 minutach Wkra była groźna jedynie po stałych fragmentach gry, ale Piotr Rosiński nie musiał właściwie ani razu bronić żadnego uderzenia.

Po zmianie stron w drużynie z Rząśnika doszło do trach zmian, ale nadal stroną przeważającą byli podopieczni Artura Salomona. Kilka dobrych rajdów przeprowadził Andrzej Akier, a po przesunięciu do ataku swoich szans szukał także Łukasz Kamiński. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Zbigniew Kałek, który dobrze zabezpieczał lewą stronę boiska. Piłkarze z Pomiechówka także nie dawali za wygraną, ale gola zdobyli po serii błędów piłkarzy WKS-u. w 73 minucie gry. W końcówce meczu jednak swoją przewagę w przekroju całego spotkania potwierdzili rząśniczanie. Trzeciego gola zdobył Andrzej Akier, który pokonał bramkarza rywali strzałem ze skraju pola karnego w 81 minucie gry. W kolejnych minutach Akier mógł dołożyć do swojego dorobku jeszcze dwie asysty, ale dwa razy nie dograł piłki do dobrze ustawionych partnerów.

WKS Rząśnik-Wkra Pomiechówek 3:1 (2:0)

G.Abramczyk 18,P.Żakiet 37,A.Akier 81

WKS:P.Rosiński(75-R.Gałązka)-Ł.Abramczyk(75-Ł.Rurant),P.Kulesza,Ł.Golianek(65-A.Ciemerych),P.Osowiecki(46-Ł.Golianek)-A.Borek(46-A.Akier),B.Salamon,D.Brejnak,Ł.Kamiński(80-P.Abramczyk)-G.Abramczyk,P.Żakiet(46-Ł.Gałazka)