statystyki szczegółowe

Aktualności

Na czwórkę

• autor: luki91_17, 2013-02-10 19:01

W starciu z piłkarzami z roczników 94 i 96 Bugu Wyszków WKS odniósł zwycięstwo 4:2. O wyniku zadecydowała druga połowa, w której piłkarze z Rząśniku zdobyli trzy gole po ładnych, składnych akcjach.

W pierwszej grze kontrolnej pod wodzą Artura Salamona rząśniczanie zagrali w mocno eksperymentalnym ustawianiu. Parę środkowych obrońców tworzyli Łukaszowie: Gałazka i Golianek, a w środku pola zagrali od początku Grzegorz Abramczyk i Paweł Osowiecki. W drużynie z Wyszkowa wystąpili głównie młodzi zawodnicy, ale kilku z nich ma już za sobą występy w IV lidze. W pierwszej połowie widać było, że w drużynie z Rząśnika brakuje jeszcze ogrania na normalnym boisku, bowiem wcześniej rząśniczanie trenowali jedynie na hali. Pierwsza bramka w meczu padła w 14 minucie gry. Sędzia uznał że w walce o górną Gałązka faulował przeciwnika, a że cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, mieliśmy "jedenastkę" dla Bugu. Pewnym strzelcem okazał się Marcin Rosiński i wyszkowianie objęli prowadzenie. W kolejnych minutach nadal częściej przy piłce utrzymywał się zespół Krzysztofa Ogrodzińskiego, ale od 30 minuty dominować zaczął WKS. Efektem tego była bramka wyrównująca, zdobyta w 37 minucie gry przez Grzegorza Abramczyka, który trafił do pustej bramki strzałem z linii pola karnego.

Po zmianie stron rząśniczanie narzucili swój styl gry i zaczęli zadawać kolejne celne ciosy. W 52 minucie świetna asystą popisał się Piotr Żakiet, a sytuacji sam na sam nie zmarnował Abramczyk. Kilka minut później po szybkiej kontrze WKS-u świetnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Kamiński, a akcje strzałem z pierwszej piłki sfinalizował Żakiet. W 68 minucie swojego gola zdobył również Kamiński, wykorzystując dogranie z prawej strony boiska od Adam Borka. Wcześniej Kamiński trafił już do siatki rywala, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Groźnie pod bramką Bugu było również po dośrodkowaniach z rzutów wolnych Gałązki, ale żadna z tych centr nie skończyła się bramką. W końcówce wyszkowianie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, po samobójczym trafieniu jednego z piłkarzy WKS-u.

WKS Rząśnik-Bug Wyszków 4:2 (1:1)

Bramki dla WKS: G.Abramczyk 37 i 52,P.Żakiet 59, Ł. Kamiński 68

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,Ł.Gałązka,Ł.Golianek,Z.Kałek(80-P.Abramczyk)-A.Borek,P.Osowiecki,G.Abramczyk
(73-P.Todorowski),A.Akier(62-T.Osowiecki)-Ł.Kamiński,P.Żakiet(78-B.Szurawski)