09-2018

Najlepszym atakiem jest obrona, czyli jesień w A-klasie

• autor: luki91_17, 2012-12-08 13:15

Runda jesienna obecnego sezonu przypominała to co działo się w Rząśniku przed rokiem. Po kilku kolejkach wydawało się, że WKS będzie walczył w środku tabeli, ale dobra druga część rundy stawia rząśniczan w roli jednego z kandydatów do awansu do Ligi Okręgowej.

W nowe rozgrywki rząśniczanie weszli z czterema nowymi zawodnikami, ale już bez Piotra Kuleszy i Andrzeja Akiera, który zagrał jedynie w trzech meczach. Ostatecznie opuścił też zespół Bartłomiej Łaskarzewski i postawa drużyny była sporą niewiadomą. Boiska A-klasy ponownie jednak pokazały, że obecnie w Rząśniku możemy oglądać jedną z najlepszych drużyn tej klasy rozgrywkowej.

Na otwarcie sezonu do Rząśnika przyjechał Mewa Krubin, wzmocniona przed sezonem jak na warunki A-klasy w bardzo znaczący sposób. Gospodarze nie mogli liczyć w tym meczu na swojego grającego trenera, ale zagrali ambitnie i po wyrównanym boju zdobyli jeden punkt. W kolejnym spotkaniu ligowym rozbili Hurgan II Wołomin (6:0), a po dwa gole zdobyli w tym meczu Emil Rembiejewski i Piotr Żakiet. Dwa kolejne spotakania WKS przyniosły gorzką pigułkę w postaci minimalnych porażek z rezerwami z Targówka i Nowego Dworu Mazowieckiego, choć zwłaszcza w meczu w stolicy drużyna z Rząśnika pozostawiła po sobie dobre wrażenie. W kolejnych spotkaniach w mało efektownym, ale bardzo efektywnym stylu WKS pokonał Wisłę Jabłonna, Tur Jaktorów i KS II Łomianki. Najlepszy mecz w rundzie rząśniczanie rozegrali w Wieliszewie, gdzie zdeklasowali lidera rozgrywek, który do meczu z nimi miał na koncie komplet punktów. Wynik 3:0 był najniższym wymiarem kary dla piłkarzy Dębu. Po kolejnym meczu w nie najlepszych nastrojach z Rząśnika wyjechali zawodnicy Rządzy Załubice i GKS-u Dąbrówki, ale passa drużyny trenera Zalewskiego została przerwana na boisku Legionu II Warszawa. Rundę WKS zakończył wymęczonym zwycięstwem nad Koroną Jadów. 26 zdobytych punktów to trzeci wynik w lidze, ale rząśniczanie ustępują mającemu tyle samo oczek na koncie Świtowi II.

Po raz kolejnym drużyna z Rząśnika pozostawiła po sobie korzystne wrażenie w rozgrywkach okręgowego  Pucharu Polski. Na uwagę zasługują zwłaszcza efektowne wygrane nad Mazurem Radzymin i Bobrem Tłuszcz, a także skromne, ale wywalczone w dobrym stylu zwycięstwo z Legionem Warszawa. Tym razem jednak rząśniczanie nie dali rady Victorii Sulejówek. Ujmy im to jednak im nie przynosi, gdyż podopieczni Stefana Liszewskiego okazali się zwycięzcą całych rozgrywek.

Trzon drużyny tworzyło jesienią kilku niezbędnych zawodników. W lini defensywnej pewne miejsce ma trojka Łukaszów: Rogulski w bramce, a także Zalewski i Golianek w obronie. Kolejnym etatowym graczem formacji obronnej był Piotr Bobowski. Na początku sezonu defensywę uzupełniał jeszcze Łukasz Abramczyk, ale w końcówce rundy jego miejsce zajął wracający po kontuzji Paweł Osowiecki. Tradycyjnie po wszystkich pozycjach w obronie i pomocy był rzucany Dawid Zalewski, który jednak w tej rundzie opuścił wyjątkowo dużo spotkań. W środku pola swoją formę odnalazł Mariusz Dziczek, który rozegrał chyba najlepszą rundę w rząśnickich barwach. Większość spotkań może na plus zapisać Łukasz Gałązka, który ma pewne miejsce w podstawowym składzie. Odkryciem początku rozgrywek był z pewnością Damiana Brejnak, który świetne mecze rozgrywał zwłaszcza jako rozgrywający. Młody pomocnik WKS-u opuścił jednak druga cześć rozgrywek z powodu kontuzji ręki, która ciągnie się za nim do dziś. Po jego kontuzji rolę młodzieżowca przejął Adam Borek, który dobrą postawę pokazał zwłaszcza w meczu z Dębem. Więcej można było oczekiwać po grze Marcina Michalskiego, który podobnie jak Bobowski i Rembiejewski po tej rundzie wraca do Nadnarwianki Pułtusk. W ataku wymiennie w różnych kombinacjach grali Grzegorz Abramczyk,Emil Rembiejewski i Piotr Żakiet. Każdy z nich miewała lepsze i gorsze momenty, ale w przekroju całej rundy dobrze się uzupełniali. Bywały również mecze w których wspólnie przebywali na boisku, a w meczach tych Abramczyk pełnił rolę bocznego pomocnika. Kilka wejść z ławki zaliczył również Paweł Abramczyk. Łącznie jesiennią w pierwszej drużynie WKS-u zagrało 27 zawodników, ale aż 9 z nich nie zagrało łącznie nawet 100 minut.

Punkty:26 (16 u siebie +10 na wyjeździe)

Gole strzelone: 24 (16+8)

Gole stracone: 7 (4+3)

Strzelcy w lidze:

6-G.Abramczyk,E.Rembiejewski

3-P.Żakiet,P.Bobowski

2-Ł.Golianek,M.Dziczek

1-A.Borek,Ł.Gałazka

Strzelcy w PP:

3-Ł.Gałązka

2-E.Rembiejewski,G.Abramczyk,P.Żakiet

1-P.Abramczyk,D.Brejnak,W.Kulesza

autor: ~anonim 2012-12-11 11:37:25

avatar Trzeba się nie napinać i nie strugać profesorów jak niektórzy,a wyniki przyjdą jak będzie tylko dobra atmosfera.Obsrywanie się nic nie da;)