statystyki szczegółowe

Aktualności

Dobra passa trwa

• autor: luki91_17, 2012-11-04 18:17

Po raz pierwszy w tym sezonie WKS stracił w meczu ligowym dwie bramki, ale mimo to zdobył trzy punkty w starciu z GKS-em Dąbrówka. Bramki dla gospodarzy zdobyli Golianek,Rembiejewski,Dziczek i Grzegorz Abramczyk.

Przed meczem w Rząśniku GKS tracił do gospodarzy tylko trzy punkty. Dodatkowo na zakończenie poprzedniego sezonu WKS przegrał z zespołem z Dąbrówki 1:2. Przed niedzielnym meczem drużyna Łukasza Zalewskiego miała więc dość powodu, aby z szacunkiem podejść do rywala.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy z animuszem ruszyli do ataku. Już w 3 minucie ich ataki przyniosły skutek. Zaskakującym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Łukasz Golianek, nie dając szans bramkarzowi. Szybko strzelona bramka była impulsem do dobrej gry miejscowych w kolejnych minutach. Składne akcje WKS-u w kolejnych minutach siały popłoch w defensywie Dąbrówki. Dwa razy bliski zdobycia gola był Emil Rembiejewski, dobrą okazje miał także Grzegorz Abramczyk, ale trafił w bramkarza. Po ok. 20 minutach gry w grze gospodarzy nastąpiła nie zrozumiała zmiana. Zamiast konsekwentnie rozgrywać piłkę, zaczęli grać długie piłki, które najczęściej zgarniali rośli obrońcy gości. Przyjezdni zaczęli natomiast stwarzać sobie okazje do zdobycia gola. Udało im się to w 36 minucie gry. Mocny strzał z dystansu Rogulski próbował przerzucić ponad bramką, ale po jego dłoni futbolówka wtoczyła się do siatki. Stracona bramka wprowadziła dużą nerwowość w szeregi miejscowych, którzy nie mogli otrząsnąć z przewagi gości do końca pierwszej połowy gry.

W drugiej części meczu WKS zagrał lepiej i konsekwentniej niż w pierwszych 45 minutach, zapewniając sobie szóste z rzędu zwycięstwo. Nawałnica rząśniczan przełamała defensywę rywala po dziesięciu minutach od wznowienia gry.  Po szybko rozegranym rzucie wolnym w pole karne mocno dośrodkował Łukasz Zalewski, bramkarz GKS-u nerwowo odbił piłkę, a z nadarzającej się okazji skrzętnie skorzystał Emil Rembiejewski. Na kolejnego gola kibice miejsowych musieli znowu czekać dziesięć minut. Tym razem ładnym strzałem z dystansu popisał się Mariusz Dziczek, trafiając pod poprzeczkę bramki rywala. Trzeci stracony gol mocno podłamał gości, a gospodarze dalej atakowali. Dobre okazje mieli Rembiejewski i Piotr Żakiet. Pierwszy uderzył obok bramki, zaś strzał drugiego wybili obrońcy. W 81 minucie padła w końcu czwarta bramka dla WKS-u. Po dośrodkowaniu Golianka akcje strzałem z pierwszej piłki sfinalizował Grzegorz Abramczyk. Dwie minuty później zbyt rozkojarzeni gospodarze dali się zaskoczyć kontrą gości. Napastnik Dąbrówki starał się minąć w sytuacji sam na sam Rogulskiego,został przewrócony przez bramkarza WKS-u i sędzia musiał wskazać na "wapno". Zawodnik GKS pewnie wykorzystał jedenastkę, ustalając jednocześnie wynik meczu.

Dzięki pokonaniu GKS-u rzaśniczanie mają na koncie sześć kolejnych zwycięstw z bardzo dobrym bilansem bramkowym: 15-3. Oby dobrą passę WKS podtrzymał w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej z Legionem II Warszawa i Koroną Jadów.

WKS Rząśnik-GKS Dąbrówka 4:2 (1:1)

Gole dla WKS-u: Ł.Golianek 3,E.Rembiejewski 54,M.Dziczek 65, G.Abramczyk 81

WKS:Ł.Rogulski-P.Osowiecki,Ł.Zalewski,P.Bobowski,Ł.Golianek(85-Ł.Abramczyk)-A.Borek,Ł.Gałązka,M.Dziczek,G.Abramczyk-E.Rembiejewski,P.Żakiet(85-P.Abramczyk)