Koniec przygody

• autor: luki91_17, 2012-10-25 21:41

Nie uda się piłkarzom WKS-u powtórzyć wspaniałego wyczynu z poprzednigo sezonu i zagrać w najlepszej 16 drużyn Pucharu Polski na Mazowszu. W 1/4 finału lepsza od rząśniczan okazała się Victoria Sulejówek.

Podopieczni Stefana Liszewskiego chcieli się zrewanżować WKS-owi za porażkę z przed roku, kiedy to w półfinałowym starciu drużyna Łukasza Zalewskiego wygrała 1:0. Rewanż Victorii udał się całkowicie i po dobrej grze goście z Sulejówka pokonali ambitnych gospodarzy 3:0.

Już początek meczu pokazał, że goście będę nękać atakami bramkę Łukasza Rogulskiego. Od pierwszych minut bramkarz miejscowych był zmuszany do interwencji. Piłka wybijana przez niego czy też obrońców WKS-u jak bumerang wracała w okolicę pola karnego. W drużynie gospodarzy brakowało przytrzymania futbolówki na połowie rywala. Po upływie około 20 minut gry miejscowi zdołali w końcu opanować sytuacje i oddalić grę od własnego pola gry. Ciężko jednak było im się dostać w okolicę pola karnego rywala, próbowali więc strzałów z daleszej odległości, ale tylko uderzenie Łukasza Zalewskiego było celne. W 34 minucie goście objęli prowadzenie. Napastnik Victori ograł obrońców WKS-u i oddał strzał, który Rogulski zdołał sparować na poprzeczkę. Przy dobitce z bliskiej odległości był już jednak bezradny. Chwilę potem mogło być już 2:0, ale bramkarz rząśniczan nie dał się pokonać w sytuacji jeden na jeden, a przy dobitce mógł liczyć na asekuracje ze strony obrońców. W 39 minucie najgroźniejszy w pierwszej połowie strzał ze strony gospodarzy oddał Mariusz Dziczek, ale bramkarz przyjezdnych sparował to uderzenie.

Po zmianie stron gospodarze rozpoczęli z animuszem, chcąc jak najszybciej strzelić wyrównującego gola. Ich gra wyglądała znacznie lepiej niż w pierwszych 45 minutach, a po bramką gości robiło się coraz ciekawiej. Po jednym ze stałych fragmentów gry bliski oddania celnego strzału był Łukasz Gałązka. Dobrą okazje miał wprowadzony w drugiej połowie Piotr Żakiet, ale również nie zdołał oddać celnego strzału. Najbliżej wyrównania WKS był w 71 pierwszej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Emil Rembiejewski, ale bramkarz z Sulejówka w dobrym stylu obronił to uderzenia. Goście co jakiś czas wyprowadzali bardzo groźne kontry i w ostatnim kwadransie gry zadali dwa bolesne dla miejscowych ciosy. W obu przypadkach rozegrali dobre kontrataki po których ich napastnicy stawali oko w oko z Rogulskim i z bliska kierowali piłkę do bramki. W ostatnich minutach gospodarze walczyli o honorowego gola, jednak bez efektu.

Mecz z Victorią zakończył kolejną udaną dla WKS-u przygodę z pucharowymi rozgrywkami. Pokonanie trzech zespołów Ligi Okręgowej pokazało, że w rząśniczanach drzemie ogromny potencjał. Teraz należy to potwierdzić w trzech ostatnich kolejkach ligowych.

WKS Rząśnik-Victoria Sulejówek  0:3 (0:1)

WKS:Ł.Rogulski-P.Osowiecki(84-Ł.Abramczyk),Ł.Zalewski,P.Bobowski,D.Zalewski-A.Borek(62-P.Żakiet),Ł.Gałązka,M.Michalski,G.Abramczyk-E.Rembiejewski(84-P.Abramczyk),M.Dziczek

autor: ~K 2012-10-26 11:33:50

avatar Szkoda, w zeszłym roku miło się myślało o kolejnych wygranych WKS-u w PP, najczęściej po szalonych meczach zresztą ;)

autor: ~sedzia 2012-10-26 23:01:59

avatar Panowie czy na stronie rzasnika mozna zamiescic info o kursie sedziowskim. wiecej na www.ws.waw.pl

autor: ~anonim 2012-10-27 10:31:57

avatar nie można