Wyszarpane punkty

• autor: luki91_17, 2012-10-21 17:39

Dla WKS-u mecze z Rządzą Załubice zawsze były bardzo trudnymi pojedynkami. Nie inaczej było w niedziele. Rząśniczanie musieli sporo się namęczyć, żeby zdobyć 3 punkty.

Piękna słoneczna pogoda przywitała kibiców w niedzielne wczesne popołudnie w Rząśniku. Na mecz z WKS-em przyjechał bezpośredni sąsiad z ligowej tabeli, Rządza Załubice. Od pierwszych minut na boisku trwała zacięta walka o każdy centymetr placu. Na początku nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy grali w porosty sposób, ale potrafili zagrozić bramce WKS-u. Defensorzy i bramkarz gospodarzy od początku mieli pełne ręce roboty. Z czasem początkowy animusz załubiczan został zastopowany, a do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Łukasza Zalewskiego. Ciężko było jednak o skuteczne akcje, bo obrońcy gości także grali twardo i zdecydowanie. Nawet kiedy któremuś z napastników z Rząśnika udało się przejąć piłkę, ciężko było oddać mocny i celny strzał. Uderzeń z dystansu próbowali zawodnicy drugiej linii. Strzał Łukasza Gałązki minął jednak bramkę, a uderzenie Mariusza Dziczka obronił bramkarz Rządzy. W kolejnych minutach groźnie było po wrzutach z autu Łukasza Gałązki, ale brakowało zamknięcia akcji. Wykończenia nie zabrakło miejscowym w 37 minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Zalewskiego niemal z zerowego kąta strzałem głowa piłkę w bramce umieścił Grzegorz Abramczyk. Zdobyta przez miejscowych bramka wprowadziła nerwowość w szeregach rywala. Zawodnicy gości wdali się w niepotrzebne rozmowy z sędziami, co próbowali jeszcze przed przerwą wykorzystać miejscowi. W pierwszych 45 minutach więcej bramek już jednak nie padło. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli przyjezdni. Jednak o ile w środku pola radzili sobie dobrze, to w okolicach pola karnego nie mieli pomysłu na rozegranie akcji. Gospodarze byli bliscy zdobycia drugiego gola w 58 minucie spotkania. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Dziczek, ale trafił w słupek. Rządza szukała swoich szans także po stałych fragmentach gry, wykorzystując dobre warunki fizyczne swoich graczy. Jednak także po licznych rzutach wolnych gościom nie udało się zdobyć gola. W drugiej połowie coraz bardziej widoczne były błędy trójki sędziowskiej, która raz po raz zaskakiwała swoimi decyzjami. Na szczęście arbiter podjął właściwą decyzje w 77 minucie. W polu karnym faulowany był Adam Borek i sędzia musiał wskazać na "wapno". Do piłki podszedł Piotr Bobowski i na raty pokonał bramkarza gości. Jego pierwszy strzał golkiper Rządzy zdołał jeszcze odbić, ale dobitka była już skuteczna. Chwilę potem trzeciego gola mógł strzelić Abramczyk, ale w dobrej sytuacji źle trafił w piłkę. W końcówce gry miejscowi kontrolowali boiskowe wydarzenia i dowieźli korzystny rezultat.

WKS Rząśnik-Rządza Załubice 2:0 (1:0)

G.Abramczyk 37,P.Bobowski 77

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,P.Bobowski,Ł.Golianek-A.Borek,M.Dziczek,Ł.Gałązka,G.Abramczyk(81-P.Abramczyk)-E.Rembiejewski,P.Żakiet

autor: ~l 2012-10-21 18:21:31

avatar BRAWO

autor: ~kibic 2012-10-21 21:31:30

avatar zapraszamy na kurs sedziowski rusza w grudniu 2012 info:ws.waw.pl zobaczymy jakie bedziecie miec decyzje na boisku po zaliczeniu egzaminu pisemnego i biegowego.

autor: ~kibic 2012-10-22 22:26:19

avatar Najpierw proszę się nauczyć grać w piłkę nożną , a dopiero oceniać sędziów. Do oceny pracy sędziego jest uprawniony jedynie obserwator. Całka trójka popełniała błędy , ale karnego dla Rząśnika słusznie podyktowała. Normalnie śmiechu warte !!!