statystyki szczegółowe

Aktualności

Lider na kolanach

• autor: luki91_17, 2012-10-14 21:07

W imponującym stylu poradzili sobie z dotychczasowym liderem tabeli piłkarze WKS-u Rzaśnik. Po golach Golianka, Rembiejewskiego i Borka pokonali Dąb Wieliszew 3:0

Przed meczem w Wieliszewie gospodarze mieli imponujący bilans siedmiu wygranych w siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach. Goście przystąpili natomiast do starcia z Dębem bez Piotra Bobowskiego,Marcina Michalskiego i Damiana Brejnaka. Faworytem byli więc miejscowi, ale zdyscyplinowana i waleczna ekipa z Rząśnika rozegrała najlepszy mecz w obecnym sezonie i zasłużenie zgarnęła komplet punktów.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że rząśniczan stać na wywiezienie z trudnego terenu korzystnego wyniku. Gracze gospodarze rozgrywali piłkę niedokładnie, dodatkowo bardzo dobrze goście przemieszczali się po boisku, nie pozostawiając dużo wolnego miejsca. Sami próbowali co jakiś czas skontrować, ale w pierwszych 20 minutach ich ataki były dosyć nieśmiałe. Z czasem pod bramką wieliszewian robiło się coraz groźniej. Dwa razy lewą flanką przedarł się Grzegorz Abramczyk, ale jego dogrania były niedokładne i nie trafiały do adresata. Kiedy już piłka trafiła do Piotra Żakieta, ten został zblokowany przez obrońców. W 29 minucie najlepszą okazje w pierwszej połowie mieli gospodarze. Zawodnik Dębu ograł dwóch obrońców rywala, i uderzył tuż nad spojeniem. W 35 minucie zrobiło się 1:0 dla gości. Z rzutu rożnego piłkę w światło bramki zagrał Łukasz Golianek, błąd popełnił bramkarz przeciwnika, piłka musnęła jeszcze głowę jednego z obrońców i wylądowała w siatce. Po zdobytej bramce rząśniczanie nieco się rozluźnili, ale na ich szczęście gospodarze nie potrafili tego wykorzystać. Tuż przed przerwą kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Emil Rembiejewski, który jednak po ograniu czterech przeciwników uderzył ponad bramką. Po zmianie stron trener miejscowych szybko przeprowadził dwie zmiany, wprowadzając do gry dwóch środkowych pomocników, którzy mieli kreować grę. Goście konsekwentnie realizowali swój plan, szukając okazji do podwyższenia rezultatu. W 58 minucie goście wyprowadzili drugi cios. 25 metrów przed bramką rywala sfaulowany został Mariusz Dziczek, do piłki podszedł Rembiejewski i pięknym strzałem pod poprzeczkę zdobył swoją kolejną bramkę w obecnym sezonie. Druga stracona bramka kompletnie podłamała miejscowych, którzy do końca meczu groźni byli jedynie po rzutach wolnych. WKS natomiast cały czas grał konsekwentnie i w 74 minucie po raz kolejny goście cieszyli się z bramki. Pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Adam Borek, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorskich rozgrywkach. W końcówce meczu świetną okazje miał jeszcze Rembiejewski, ale zamiast podawać do lepiej ustawionego Grzegorza Abramczyka, zdecydował się na strzał, który jednak trafił w słupek. Po bardzo dobrej grze WKS pokonał Dąb 3:0. Warto podkreślić, że w ośmiu dotychczasowych meczach ligowych WKS stracił tylko 3 gole.

Dąb Wieliszew-WKS Rząśnik 0:3 (0:1)

Ł.Golianek 35,E.Rembiejewski 58,A.Borek 74

WKS:Ł.Rogulski-P.Osowiecki,D.Zalewski,Ł.Zalewski,Ł.Golianek-A.Borek(89-M.Żuchowski),Ł.Gałązka,M.Dziczek,G.Abramczyk(88-Ł.Abramczyk)-E.Rembiejewski,P.Żakiet(81-P.Abramczyk)