statystyki szczegółowe

Aktualności

Przełamanie rezerw

• autor: damiun., 2012-09-30 18:55

Po pełnym emocji meczu piłkarze rezerw wywalczyli trzy punkty w starciu z Błyskawicą Warszawa. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały piękne gole w końcówce meczu.

W meczu z Błyskawicą nie mogło zagrać kilku podstawowych zawodników drugiej drużyny. Zabrakło m.in.Mariusza Żuchowskiego,Adama Solińskiego, a na boisku nie mógł też wystąpić grający trener Tomasz Osowiecki. Jedynym, ale bardzo przydatnym wzmocnieniem z pierwszego zespołu był Paweł Osowiecki. Pod nieobecność Żuchowskiego opaskę kapitana założył Grzegorz Brejnak.

Pierwsze 45 minut meczu w Rząśniku nie było porywającym widowiskiem, dominowali goście, którzy atakowali głównie prawą stroną boiska. Brakowało im jednak wykończenia, a także lepiej niż w poprzednich meczach grali stoperzy gospodarzy. W zespole WKS-u brakowało spokoju w rozegraniu piłki, dlatego też remis po pierwszej połowie był dla miejscowych dobrym rezultatem. Dużo więcej ciekawego działo się po zmianie stron. Już w 49 minucie prowadzenie objęli goście. Napastnik Błyskawicy ładnie poradził sobie w polu karnym, ograł Brejnaka i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli, przy dużym udziale obrońcy z Warszawy, który niczym rasowy napastnik pokonał swojego bramkarza. Po wyrównującej bramce wreszcie miejscowi zaczęli grać lepiej. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Michał Laska i szybko się to zemściło. W polu karnym sfaulował Skoczeń, a zawodnik gości ze stoickim spokojem wykorzystał rzut karny. Wydawało się, że po tej bramce rząśniczanie już się nie podniosą. Stało się jednak inaczej, a sygnał do walki dał jak zawsze ambitny Bogdan Szurawski. Po jego zagraniu w sytuacji sam na sam znalazł się Wojciech Kulesza i ładnym lobem z 15 metrów ponownie wyrównał stan rywalizacji. Kluczowa dla losów spotkania akcja miała miejsce w 81 minucie gry. Szybką kontrę wyprowadził Paweł Osowiecki, zagrał do Laski, ten zdecydował się na strzał z 20 metrów a piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. W ostatnich fragmentach gry gospodarze utrzymali korzystny wynik, odnosząc pierwsze zwycięstwo u siebie w obecnych rozgrywkach.

WKS II Rząśnik-Błyskawica Warszawa 3:2 (0:0)

sam. 56,W.Kulesza 76,M.Laska 81

WKS:G.Brejnak-Ł.Kwiatkowski,P.Todorowski,D.Mielczarczyk,C.Skoczeń(77-A.Włodarczyk)-M.Laska,Z.Kałek,P.Osowiecki,B.Ponichtera(67-P.Piecychna)-W.Kulesza,R.Kowalczyk(46-B.Szurawski)