Wyszarpane zwycięstwo

• autor: luki91_17, 2012-09-26 20:35

Mecz WKS-u z rezerwami z Łomianek tradycyjnie już miała gorącą atmosferę. Po meczu pełnym walki rząśniczanie zdobyli trzy punkty dzięki dwóm trafieniom Piotra Bobowskiego.

Podobnie jak w meczu z Wisłą Jabłonna gracze Łukasza Zalewskiego nie zachwycili swoją formą, ale w końcówce meczu pokazali charakter i zgarnęli trzy oczka na swoje konto.

Początek meczu zapowiadał dużo lepszą grę rząśniczan w stosunku do ostatniego meczu. Gospodarze rozpoczęli z animuszem i szybko, choć w kuriozalnych okolicznościach objęli prowadzenie. Piłkę z pod linii bocznej z okolic środka boiska zagrywał Piotr Bobowski, fatalny błąd popełnił bramkarz gości i piłka wpadła do siatki. Szczęśliwie zdobyta bramka zamiast dodać animuszu zawodnikom WKS-u tylko uśpiła ich czujność i w kolejnych minutach przeważać zaczęli przyjezdni. Broniący mimo gorączki i przeziębienia Łukasz Rogulski robił co mógł, ale w 38 minucie musiał skapitulować. Zawodnik z Łomianek łatwo ograł dwóch obrońców gospodarzy, po czym wyłożył piłkę swojemu partnerowi, a ten skierował ją do bramki. Stało się w momencie, gdy WKS przez prawie 15 minut grał w dziesiątkę z powodu bardzo nietypowych problemów jednego ze swoich zawodników. Przed przerwą strzałem głową bramkarza rywali próbował jeszcze pokonać Piotr Żakiet, ale uderzył ponad poprzeczką.

Po zmianie stron nadal miejscowi sprawiali wrażenie ospałych, nie potrafili utrzymać piłki na połowie rywala, z ogromnym trudem przychodziła im także konstrukcja akcji. Na ich szczęście goście także nie potrafili realnie im zagrozić. Na murawie w Rząśniku działo się nie wiele ciekawego, a obie drużyny grały nerwowo. Dopiero w ostatnim kwadransie gry miejscowi wreszcie podkręcili tempo i zaczęli z pasją walczyć o zwycięstwo. W 83 minucie gry po dośrodkowaniu Damiana Brejnaka z bliska głową strzelał Paweł Abramczyk, ale wprost w miejsce w którym ustawiony był golkiper z Łomianek. W 89 minucie gospodarze dopięli jednak swego. Po raz kolejny z rzutu wolnego zagrywał Brejnak, uderzać próbował najpierw Grzegorz Abramczyk, a po chwili piłkę wepchnął do bramki Bobowski, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

WKS Rząśnik-KS II Łomianki 2:1 (1:1)

Gole dla WKS-u: P.Bobowski 11 i 89

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,M.Michalski,P.Bobowski,Ł.Golianek(81-M.Laska)-P.Osowiecki,M.Dziczek,D.Brejnak,G.Abramczyk-P.Żakiet(74-P.Abramczyk),E.Rembiejewski(89-T.Osowiecki)

autor: ~kibic 2012-09-26 21:38:20

avatar mecz może i bez porywającego widowiska ale bardzo emocjonujący w końcówce aż kibice oglądali go stojąc pod koniec :D

a 3 punkty były bardzo potrzebne i z pewnością cieszą

autor: ~??? 2012-09-27 20:41:48

avatar niech mi ktoś wytłumaczy czemu drużyna WKS-u grała kolejny mecz w dziesiątkę do 74 minuty???

autor: ~anonim 2012-10-04 20:50:26

avatar Jakbyś dobrze liczył i uważnie oglądał to 15 minut pierwszej połowy WKS grał w dziesięciu.Ale ty PARÓWA jesteś ślepa co się nawet na stoperze nie zna o zegarku nie wspomnę. Dziękuję