statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejna wygrana w Pucharze

• autor: luki91_17, 2012-09-20 19:42

Kolejne zwycięstwo różnicą czterech bramek odnieśli w Pucharze Polski piłkarze WKS-u. Tym razem dość niespodziewanie wyeliminowali z rozgrywek Bobra Tłuszcz.

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały efektownej victorii WKS-u. Początek spotkanie należał bowiem do gości z Tłuszcza, którzy kilka razy szybko przedostali się pod bramkę Roberta Gałązki i stworzyli sobie sytuacje do zdobycia gola. Uderzali jednak niecelnie, lub bramkarz gospodarzy skutecznie interweniował. Ze strony miejscowych pierwszy groźny strzał oddał jeden z najlepszych graczy całego meczu Damian Brejnak. W 19 minucie zrobiło się 1:0 dla WKS-u. Wybitą przed pole karne piłkę uderzył w kierunku bramki Brejnak, ta w szesnastce trafiła pod nogi Łukasza Gałązki, a pomocnik rząśniczan podobnie jak w meczu z Mazurem Radzymin otworzył wynik. Chwilę potem gospodarze mogli prowadzić różnicą dwóch bramek. Mocny strzał zza pola karnego w wykonaniu Mariusza Dziczka odbił się jeszcze od jednego z obrońców gości i trafił w poprzeczkę. Kilka minut później Dziczek ponownie był bliski szczęścia, ale tym razem piłka minęła bramkę Bobra. Jeszcze przed przerwą pod obiema bramki było kilka razy gorąco, ale wynik już się nie zmienił. Po przerwie można się było spodziewać ofensywnej gry gości, tym czasem to gospodarze konsekwentnie dążyli do podwyższenia rozmiarów swojego prowadzenia. Dobrze zaczęli ze sobą współpracować obaj napastnicy, co dało efekt w postaci bramek w ich wykonaniu. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Emil Rembiejewski, który dostał prostopadłe podanie od Grzegorza Abramczyka i z zimną krwią podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Chwilę potem kapitan WKS-u sam zapisał na swoje konto gola, popisując się kapitalnym strzałem z około 20 metrów. Piłka wpadła do siatki mimo rozpaczliwych prób interwencji golkipera z Tłuszcza. Trzecia bramka dla gospodarzy ostatecznie przesądziła losy meczu, a kolejne okazje stwarzali gracze Łukasz Zalewskiego. W 66 minucie Rembiejewski długo układał sobie piłkę do strzału, ale trafił w bramkarza. Wynik meczu w 78 minucie ustalił strzelec pierwszej bramki, wykorzystując znakomitą centrę z rzutu rożnego Brejnaka. W końcowych minutach WKS miał kolejne dogodne okazje pod bramką Bobra, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

WKS Rząśnik-Bóbr Tłuszcz 4:0 (1:0)

Ł.Gałązka 19 i 78,E.Rembiejewski 54,G.Abramczyk 57

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,P.Bobowski,Ł.Golianek,Ł.Zalewski-M.Dziczek(75-A.Borek),Ł.Gałązka,D.Brejnak,D.Zalewski(46-P.Osowiecki)-G.Abramczyk(82-P.Abramczyk),E.Rembiejewski(84-A.Soliński)