Ponownie o bramkę gorsi

• autor: luki91_17, 2012-09-17 00:23

W drugim meczu ligowym z rzędu piłkarze WKS-u przegrali 0:1. Tym razem jedna bramka zdecydowała o ich porażce z drugą drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

W porównaniu do ubiegłego sezonu drużyna Świtu II została niemal w całości przebudowana. W porównaniu do minionych rozgrywek nowodworzanie wymienili niemal cały skład i w obecnym sezonie mają zamiar walczyć o czołowe lokaty w klasie A. W meczu w Rząśniku drużyna prowadzona przez Patryka Drewnowskiego wyprowadziła jedną skuteczną kontrę i zgarnęła komplet punktów.

W pierwszej połowie meczu spotkanie było bardzo wyrównane, a z obu stron brakowało sytuacji do zdobycia gola. W 14 minucie gry w polu karnym niespodziewanie znalazł się Łukasz Abramczyk, ale jego strzał był za słaby aby sprawić problemy bramkarzowi gości. Przyjezdni stwarzali się wyprowadzać szybkie kontrę, ale małe i nierówne boisko rząśnickiego obiektu nie pozwalało na ładną grę z pierwszej piłki. W wyniku tego broniący bramki WKS-u Łukasz Rogulski nie musiał się wykazywać swoimi umiejętności przy żadnym mocnym strzale. W pierwszych 45 minutach ze strony gospodarzy groźnie uderzał jeszcze Emil Rembiejewski, ale jego uderzenie poszybowało ponad bramką gości.

Dużo więcej emocji przyniosła druga połowa meczu w Rząśniku. Nie brakowało w niej dramaturgi, na którą złożył się bramkowe sytuacje i liczne kartki rozdawane przez arbitra głównego spotkania. W początkowych fragmentach gry po zmianie stron oba zespoły grały chaotycznie i nie potrafiły zagrozić przeciwnikowi. Trener gospodarzy zdecydował się wiec wprowadzić na boisko Piotra Żakieta, licząc że najskuteczniejszy w obecnych rozgrywkach napastnik miejscowych także w tym meczu wpisze się na listę strzelców. Niestety, jedyny celny cios w całym spotkaniu wyprowadzili goście. W 72 minucie po stracie WKS-u goście wyprowadzili szybką kontrę, po której napastnik Świtu strzałem z lini pola karnego pokonał Rogulskiego. Zrobił to pomimo asysty dwóch defensorów miejscowych, którzy nie potrafili zapobiec nieszczęściu pod własną bramką. Po straconej bramce rząśniczanie rzucili się do rozpaczliwego odrabiana strat. W końcówce meczu pod bramka gości działo się wiele ciekawego, a najbliżej wyrównanie był Damian Brejnak. W 87 minucie pomocnik WKS-u uprzedził obrońcę rywala, ale jego strzał odbił się od słupka i opuścił boisko. W ostatnich minutach gry trwał napór gospodarzy, ale wynik nie uległ już zmianie i po raz drugi z rzędu rząśniczanie schodzili z boiska pokonani.

WKS Rząśnik-Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk(84-W.Kulesza),Ł.Zalewski,P.Bobowski,Ł.Golianek-M.Dziczek(66-P.Żakiet),M.Michalski,D.Zalewski,D.Brejnak-G.Abramczyk,E.Rembiejewski

autor: ~Daro 2012-09-19 21:46:44

avatar Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego mimo osłabionego składu wywiózł trzy punkty z ciężkiego terenu. W Świcie brakowało 5 podstawowych graczy. Boisko utrudniało grę z pierwszej piłki mimo to uważam że WKS zajmie miejsce w środku tabeli a zespół z NDM może powalczyć o awans. POZDRAWIAM!