Ciągle w grze

• autor: luki91_17, 2012-09-13 13:52

W minionym sezonie zakończyła swoje funkcjonowanie drużyna rocznika 95. Zawodnicy prowadzeni wcześniej przez Marka Kucharczyka nie zakończyli jednak swojej przygody z piłką i nadal rozwijają swoje talenty w mazowieckich klubach.

Większość członków drużyny występuje obecnie w rząśnickich rezerwach, ale kilku innych zawodników odeszło do innych klubów, gdyż byli za młodzi do gry w seniorskich rozgrywkach.

Największy awans sportowy zaliczył Mateusz Gorczyński. Już rundę wiosenną spędził on w Dolcanie Ząbki 93, gdzie w gronie starszych od siebie zawodników zdobywał doświadczenie w I Lidze Mazowieckiej Juniorów Starszych. Jego praca i zaangażowanie nie poszły na marne i w obecnym sezonie młody bramkarz będzie reprezentował barwy stołecznej Polonii. Do zespołu prowadzonego przez Michała Libicha,który jest jednym z najlepszych w swoich kategorii wiekowych na Mazowszu, Gorczyński trafił na początku sierpnia. Prosto z dwutygodniowego obozu bramkarskiego w Kluczborku udał się na zgrupowanie "Czarnych Koszul" do Gostynina. Po siedmiu dniach treningów z drużyną Polonii, na których wypadł on bardzo dobrze, trener Libich zdecydował się dołączyć młodego bramkarza z Rząśnika do kadry swojego zespołu. Gorczyńskiego czekają teraz starcia z najlepszymi juniorskim drużynami z całego województwa.

Duet najmłodszych zawodników drużyny, a więc urodzeni w 1997 roku Mateusz Krawczyk i Łukasz Deptuła występują aktualnie w drużynie Nadnarwianki Pułtusk 97. W pierwszym meczu ligowym z GKP Targówek Krawczyk błysnął talentem snajperskim, dwukrotnie trafiając do siatki rywala. Niestety, spotkanie to zakończył ze złamaną ręką i dopiero pod koniec wrześnie wróci do gry. Deptuła zaś w każdym z dotychczasowych meczów swojej drużyny pojawiał się na boisku na ok.20-25 minut. Z obu graczy bardzo zadowolony jest trener Paweł Brodzki.

Najliczniejsza grupa młodych rząśniczan zasiliła zespół Bug Wyszków z rocznika 96. Do Wyszkowa trafili: Marcin Nowacki,Michał Piotrowski,Michał Marzoch i Damian Dawicki. Niektórzy z ich kolegów z drużyny mają już za sobą debiut w pierwszym zespole Bugu, tak więc przy odpowiedniej pracy także oni mają szansę przebić się do kadry czwartoligowca.

Pozostała grupa zawodnik występuje w zespole WKS-u II, część z nich znajduje się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Do gry powróciło także kilku zawodników z rocznika 94, którzy występowali w drużynie trenera Kucharczyka jeszcze gdy ta grała w rozgrywkach zawodników urodzonych w 1994 roku. Kapitan tamtej drużyny, Kacper Wiśniewski, występuje obecnie coraz częściej w pierwszym składzie Bugu Wyszków. Należy się cieszyć, że w tak krótkiej historii klubu udało się wychować tylu utalentowanych zawodników.

autor: ~Kolega 2012-09-20 20:36:04

avatar Kacyk i Łukasik powodzenia :)