Na czwórkę

• autor: luki91_17, 2012-09-13 13:24

Pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski zespół WKS-u Rząśnik. W II rundzie rząśniczanie pokonali Mazura Radzymin 4:0.

Środowy mecz rozpoczął się idealnie dla miejscowych, którzy już w 4 minucie prowadzili 1:0. Po rzucie rożnym wykonywanym przed Dawida Zalewskiego piłka trafiła do Łukasza Gałązki, który mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywala. Kilka minut później wynik mógł podwyższyć Grzegorz Abramczyk, ale uderzył zbyt lekko. Po początkowej przewadze WKS-u po około kwadransie gry do głosu doszli goście, którzy kilka razy zmusili Łukasza Rogulskiego do interwencji. Najgroźniej było 22 minucie gry, ale bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać w sytuacji jeden na jeden. W 26 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Abramczyka bliski strzelenia gola był Piotr Żakiet, ale na posterunku był bramkarz Mazura. W ostatnich minutach pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a na uwagę zasługuje jeszcze groźny strzał z dystansu w wykonaniu Marcina Michalskiego.

Po zmianie stron zupełnie zmieniły się również warunki pogodowe. Nad boiskiem w Rząśniku w dosłownie pojawiły się czarne chmury, a wraz z nimi ulewa i silny wiatr, utrudniający grę. Przewagę w tych anormalnych warunkach osiągnęli miejscowi, którzy jednak z dużą niefrasobliwością wykańczali stwarzane przez siebie okazje podbramkowe. Drugą bramkę gospodarze zdobyli więc dopiero w 64 minucie gry, kiedy pogoda nieco się uspokoiła. Z prawej strony dogrywał strzelec pierwszej bramki, a akcje wykończył Grzegorz Abramczyk. Przy prowadzeniu 2:0 miejscowi w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, a trener Zalewski dokonywał kolejnych zmian, dając szansę rezerwowym. Jeden z nich Damian Brejnak w 78 minucie po raz trzeci trafił do siatki przyjezdnych z Radzymina. Po dobrym zagraniu Michalskiego w sytuacji sam na sam spokojnie umieścił piłkę w długim rogu bramki. Było to premierowe trafienie młodego pomocnika w barwach rząśnickiego klubu. Wynik spotkania w 87 minucie ustalił Paweł Abramczyk, który po zagraniu Tomasza Osowieckiego z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Chwilę potem swoją okazje miał także Osowiecki, ale trafił w bramkarza.

WKS Rząśnik-Mazur Radzymin 4:0 (1:0)

Ł.Gałązka 4,G.Abramczyk 64,D.Brejnak 78,P.Abramczyk 87

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,P.Bobowski,D.Zalewski(84-T.Osowiecki)-G.Abramczyk,M.Michalski,Ł.Gałązka,M.Dziczek(82-M.Laska)-R.Kowalczyk(46-D.Brejnak),P.Żakiet(65-P.Abramczyk)