Świetny debiut rezerw

• autor: luki91_17, 2012-08-26 16:40

Bardzo miłą niespodziankę sprawili w swoim inauguracyjnym meczu w klasie B piłkarze rezerw. Rząśniczanie pokonali w Kobyłce trzecią drużynę poprzedniego sezonu, Wicher II 3:1.

Drugą drużynę rząśniczan śmiało można nazywać "Młodym WKS-em". W meczu w Kobyłce w podstawowym składzie wystąpiło bowiem aż 8 młodzieżowców, w tym czterech graczy urodzonych w 1995 roku. WKS II zagrał jednak bardzo dobre zawody i wywiózł zasłużone trzy punkty z terenu jednego z faworytów obecnego sezonu B-klasy.

Od pierwszych minut gry widać było, że goście przystąpili do gry zmobilizowani i skoncentrowani, dzięki czemu od początku kontrolowali grę. W pierwszej połowie gospodarze, po których należało się spodziewać składnych akcji, mieli ogromne problemy zza przeprowadzeniem konstruktywnego ataku. W drużynie WKS-u bardzo solidnie prezentowała się linia pomocy, a w bramce zaskakiwał świetną postawę Grzegorz Brejnak, który o swoim występie dowiedział się w ostatniej chwili. Goście powinni objąć prowadzenia w 25 minucie gry. W świetnej sytuacji znalazł się Wojciech Kulesza, ale uderzy wprost w bramkarza Wichru. Chwilę potem doskonałej okazji nie wykorzystał atakujący gospodarzy, który ograł Brejanka, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie. Natomiast w 34 minucie zespół z Rząśnika zdołał w końcu objąć prowadzenie. Prostopadłego podania Michała Laski nie potrafili zatrzymać defensorzy przeciwnika, nie najlepiej zachował się również bramkarz gospodarzy, a z całego zamieszania najlepiej skorzystał zupełnie do tej pory nie widoczny Radosław Kowalczyk, pakując piłkę do bramki. 1:0 i wielka radość w obozie rząśnickich rezerw. Do przerwy pozostawało jeszcze kilka minut, ale WKS grał bardzo uważnie i utrzymał przewagę.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Radosław Drzewiecki, zastępując strzelca gola. Już pięć minut po przerwie goście powinni zdobyć drugiego gola. Kulesza świetnie ograł obrońcę rywala, wypracował sobie świetną okazje, ale uderzył niecelnie. W 58 minut było już jednak 2:0 dla przyjezdnych. Świetną akcje przeprowadzili Drzewiecki i Kulesza. Gola powinien zdobyć ten drugi, ale po dobitce udało się to dopiero Drzewieckiemu. Młody zawodnik WKS-u dał świetną zmianę, ale ponownie dopadł go pech. W jednej z akcji doznał silnego stłuczenia mięśnie i po zaledwie 20 minutach gry musiał opuścić plac gry. Przyjezdni zaś stwarzali kolejne okazje. Dwa razy groźnie uderzał Daniel Modzelan. Wicher także miał swoje szanse, ale dwa razy w sytuacjach sam na sam świetnie interweniował Brejnak. W 74 minucie nie dał jednak rady skutecznie interweniować i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Goście szybko jednak ponownie mieli dwie bramki przewagi. Bramkę na którą zasłużył zdobył w końcu Kulesza, z bliska posyłając piłkę pod bramkarzem przeciwnika. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i goście mogli świętować swoje pierwsze ligowe zwycięstwo. Należy jednak pamiętać, że przed nimi starcia jeszcze m.in. z bardzo silnym Hutnikiem Warszawa, który już w pierwszej kolejce pokazał, że jest zdecydowanym faworytem rozgrywek w klasie B.

Wicher II Kobyłka-WKS II Rząśnik 1:3 (0:1)

Gole dla WKS II: R.Kowalczyk 34,R.Drzewiecki 58,W.Kulesza 80

WKS:G.Brejnak-D.Mielczarczyk,T.Osowiecki,Z.Kałek,C.Skoczeń-Ł. Kwiatkowski(55-D.Modzelan),A.Soliński(81-P.Todorowski),M.Żuchowski,M.Laska-W.Kulesza,R.Kowalczyk(46-R.Drzewiecki,66-M.Kmiołek)

autor: ~kibic WKS-u 2012-08-28 21:16:10

avatar wielkie graty panowie oby tak dalej.Widać że to była dobra decyzja powołać drugi zespół.Naprawdę kroi nam się dobre zaplecze dla jedynki !!!