Bezbramkowa inauguracja

• autor: luki91_17, 2012-08-26 16:40

W pierwszym meczu nowego sezonu A-klasy podobnie jak przed rokiem WKS zagrał u siebie z Mewą Krubin. Tym razem mecz był bardzo zaciętym widowiskiem, a kibice nie zobaczyli bramek.

W nowy sezon obie drużyny weszły wzmocnione nowymi zawodnikami. Do WKS dołączył tercet z Nadnarwianki Pułtusk: obrońca Piotr Bobowski, pomocnik Marcin Michalski i napastnik Emil Rembiejewski, a także uniwersalny zawodnik Bugu II Wyszków- Damian Brejnak. Zabrakło jednak w pierwszym meczu dwóch filarów drużyny- grający trener Łukasz Zalewski i kapitan Grzegorz Abramczyk z powodu skrajnie różnych powodów osobistych nie mogli wystąpić w meczu z Mewą. W zespole z Krubina w nowym sezonie kluczową rolę ma odgrywać dwójka nowych zawodników: obrońca Artur Kamiński, mający za sobą występy w słoweńskiej ekstraklasie oraz Piotr Bajera, grający niegdyś w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Żaden z nowo pozyskanych zawodników nie przesądził jednak o zwycięstwie swojej drużyny. Po bardzo wyrównanym meczu w Rząśniku zanotowano podział punktów, nie krzywdzący żadnej ze stron.

Pierwsze minuty meczu należały do gości, którzy chcieli szybko zdobytą bramką ustawić grę pod swoje dyktando. Już w trzeciej minucie zawodnik z Krubina uderzał w ekwilibrystyczny sposób, ale w bramce WKS-u dobrze interweniował Łukasz Rogulski. Chwilę potem groźnie uderzenie przyjezdnych ofiarnie zablokował Dawid Zalewski. Rząśniczanie otrząsnęli się po ok.20 minutach gry, a pierwszy sygnał do ataku dał Rembiejewski, który mocno uderzył zza pola karnego, ale jego strzał był wyraźnie niecelny. Widać było w grze gospodarzy brak zgrania duetu napastników, przez często brakowało ich dwójkowej gry.  Do wymiarów boiska w Rząśnika nie mógł także w pierwszych minutach przystosować się Marcin Michalski, który po raz pierwszy występował na obiekcie swojego nowego klubu. Końcówka pierwszej części gry była bardzo wyrównana, a WKS zaczął wreszcie stwarzać zagrożenie pod bramką rywala po rzutach rożnych, po których coraz częściej defensywa krubinian miała problemy. Brakowało jednak mocnego i celnego strzału, po którym bramkarz Mewy zmuszony by był zaprezentować pełnie swoich umiejętności. Do przerwy bramek nie było, a po zmianie stron nieco więcej inicjatywy było po stronie gospodarzy, którzy szybciej doskakiwali do przeciwników, dzięki czemu szybciej przerywali ich akcje. Sami również byli coraz groźniejsi, jednak ciężko mówić tu o sytuacjach stuprocentowych. Dużo było natomiast wrzutek z bocznych rejonów boiska, ale albo napastnicy WKS-u nie dochodzili do piłki, albo szybsi od nich byli obrońcy Mewy. Wiele główkowych pojedynków wygrywali Kamiński, a także doświadczony stoper Piotr Stolarski. Przyjezdni próbowali kontrować, ale byli w swoich akcjach coraz bardziej niedokładni.  Swoją piłkę meczową mieli jednak w 80 minucie gry. Jeden z obrońców WKS-u niedokładnie wybił piłkę, którą w polu przejął rywal, ale zamiast dogrywać do lepiej ustawionego partnera, uderzył ponad bramką Rogulskiego. W doliczonym czasie gry zagotowało się jeszcze pod obiema bramkami. Najpierw głową ponad bramką uderzał Bajera, a w końcówce dobrej wrzutki z rzutu wolnego Marcina Michalskiego nie wykorzystał żaden z jego partnerów i po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Punkt zdobyty w mecz z Mewą, biorąc pod uwagę poprzednie mecze obu drużyn, a także problemy kadrowe rząśniczan, należy szanować, co nie oznacza, że w niedziele nie można było wywalczyć całej puli.

WKS Rząśnik-Mewa Krubin 0:0

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Bobowski,D.Zalewski,Ł.Golianek-M.Dziczek(85-D.Wiśniewski),Ł.Gałązka,M.Michalski,D.Brejnak(60-A.Borek)-P.Żakiet,E.Rembiejewski.

autor: ~kibic WKS-u 2012-08-26 20:01:41

avatar ostatnie zdanie podsumowania mówi wszystko o meczu (do przemyślenia), ale i tak wielkie graty za to co było grane.Na początek dobry wynik,ale szkoda całej puli,pozdrowionka dla całej ekipy.

autor: ~sa 2012-08-27 11:29:38

avatar Mecz mogl sie podobac, ciekawe i zaciete widowisko.

autor: ~jano 2012-08-27 17:25:32

avatar jak sprawowal sie cienias bobowski

autor: ~jano 2012-08-27 17:27:45

avatar brawo zdrajcy i krzykacze z pultuska ktorz chcieli ratowac druzyne