statystyki szczegółowe

Aktualności

Znowu cztery stracone gole

• autor: luki91_17, 2012-08-10 13:22

Już po raz czwarty w obecnym okresie przygotowawczym zawodnicy WKS-u stracili aż cztery bramki w grze kontrolnej. Tym razem rząśniczanie sami byli w stanie zdobyć tylko trzy gole i ulegli juniorom Nadnarwianki Pułtusk, którzy prawdopodobnie w nowym sezonie będą reprezentować barwy klubu w rozgrywkach IV ligi.

Ogromne problemy organizacyjen i finsnsowe jakie od dłuższego czasu przeżywa pułtuski klub powodują, iż z klubu odeszli niemal wszyscy seniorzy. W tej sytuacji zarząd klubu postanowił, że w IV lidze zagrają juniorzy z rocznika 1994, którzy będą się starali utrzymać zasłużony klub w gronie czwartoligowców. Będzie to z pewnością bardzotrudne zadanie dla młodych zawodników. Przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją nowego sezonu rząśniczanie mają jednak wiele własnych problemów, między innymi z grą oborroną i wykańczaniem akcji pod bramką przeciwnika. W ostatniej fazie okresu przygotowawaczego trener Zalewski z pewnościo poświęci tym dwóm elementom szczególną uwagę.
W meczu w Pułtusku w drużynie WKS pojawiła się kolejna nowa twarz, były zawodnik właśnie miejscowej Nadnarwianki, Emil Rembiejewski. W nowym sezonie będzie on prawdopodbnie reprezentował barwy klubu z Rząśnika. W czwartkowym meczu widać było po nim spore zaległości treningowe, ale mimo to udało mu się dwukrotnie wpisać na listę strzelców.
Pierwsze 45 minut upłyneło pod znakiem bardzo zdysyplinowanej pod względem realizacji założeń taktycznych gry obu zespołów. Piłką częściej operowali goście, ale młodzi zawodnicy gospodarzy bardzo umiejętnie przesuwali się po boisku, nie pozostawiajać luk pomiędzy poszczególnymi formacjami zespołu. Sami również szukali swojej sznasy głównie w szybkich kontrach, próbując jak najszybciej uruchomić prostopadłym podaniem swojego wysuniętego napastnika. Obu drużynom ciężko było przedrzeć się w okolice szesnastki rywala, próbowano więc uderzeń z dalszej odległości. Ze strony rząśniczan uderzali Dawid Zalewski i Rembiejewski, ale ich strzał były albo zbyt lekkie, albo mijały bramkę miejscowych. W 40 minucie gry gospodarze przeprowadzili prawdziwy ostrzał bramki Łukasza Rogulskiego, zmuszając ostatecznie do kapitualcji bramkarza WKS-u. Najpierw zawodnik Nadnarwianki udarzył zza pola karnego, ale jego strzał Rogulski sparował na słupek. Kilkadziesiąt sekund później kolejny strzał, tym razem z bliskiej odległości golkiper goście zdołał odbić przed siebie, a tuż za pola karnego precyzyjnie uderzył piłkarz miejscowych. Tym razem Rogulski nie dał już rady  zapobiec nieszczęściu i goście na przerwę schodzili mając do odrobienia stratę jednego gola.
Niestety, po zmianie stron kolejne dwa gole zapisali na swoje konto miejscowi. W 54 minucie strata gości zakończyła się krótkim rajdem, który przeprowdził zawodnik który wcześniej odzyskał futbolówkę. Kiedy znalazł się w odległości 25 metrów od bramki WKS-u zdecydował się na mocne uderzenie, po którym piłka wylądowała pod poprzeczką bramki. Rogulski był w tej sytuacji bez szans, podobnie jak kilka minut póniej w sytuacji sam na sam z naspastnikiem rywala. Gospodarzom po raz kolejny udała się szybka kontra i prostopadłe podanie, które mineło wysoko ustawioną defenswę przyjezdnych. Rząśniczanie nie mieli jednak zamiaru rezygnować z walki o korzystny rezultat i w 66 minucie zdołali zdobyć swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Tym razem błąd popełnim defensor Nadnarwianki, który stracił piłkę na rzecz Mariusz Dziczka. Ten zaś dograł piłkę do Rembiejewskiego ,który strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Gdy wydawało się że goście ruszą do odrabiania strat, chwilę po bramce Rembiejewskiego zrobiło się 4:1 dla drużyny z Pułtuska. Tym razem po akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kamil Orłowski, który nidawno zagrał w jednym ze sparingów w bawrwach WKS-u. Pomocnik miejscowych ograł trzech rywali i dograł piłkę do swojego partnera, który z pięciu metrów strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. W ostetnim kwadransie gry goście przeprowadzili jednak niesmowitą pogoń, która o mało nie zakończyła się powodzeniem. W 78 minucie najładniejszą bramkę w meczu zdobył Łukasz Zalewski. Grający trener WKS-u pięknie przymierzył z rzutu wolnego, trafiając w samo 'okienko" bramki rywala. W 85 minucie w sytuacji sam na sam w bramkarza trafił Grzegorz Abramczyk, ale dobitka Rembiejewskiego była już skuteczna. Dwie minuty później atomowe uderzenie Krzysztofa Andrzejewskiego zatrzymało się na poprzeczce. Ostatecznie gospodarzom udało się dowieść do końcowego gwizdka arbitra korzystny rezultat, a po meczu trener Zalewski nie ukrywał niezadowolenia z postawy swojej drużyny.

Nadnarwianka Pułtusk 94-WKS Rząśnik 4:3 (1:0)
Gole dla WKS-u: E.Rembiejewski 66 i 85, Ł.Zalewski 78

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,P.Bobowski,Ł.Zalewski,Z.Kałek-M.Dziczek,M.Żuchowski,D.Zalewski,D.Modzelan-G.Abramczyk,E.Rembiejewski oraz K.Andrzejewski,T.Osowiecki