Pierwsze koty za płoty

• autor: luki91_17, 2012-07-09 10:33

W pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem WKS uległ Mazurowi Radzymin 1:4. Rząśniczanie zagrali w mocno okrojonym składzie, co staje się pomału tradycją, jeśli chodzi o letnie sparingi.

W meczu z występującym w Lidze Okręgowej rywalem trener Łukasz Zalewski mógł liczyć na zaledwie siedmiu zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w pierwszej drużynie WKS-u. Braki w składzie musiał uzupełniać juniorami, co w starciu z solidnym i dobrze usposobionym przeciwnikiem z Radzymina skończyło się porażką, która jednak nie oddaje do końca przebiegu meczu. Mazur rzeczywiście był drużyną lepszą, ale gdyby rząśniczanie wykazali więcej zdecydowania w niektórych podbramkowych sytuacjach wynik mógł być nieco inny. W pierwszej połowie gracze z Radzymina zdobyli trzy gole, ale dwa z nich była bardziej dziełem przypadku niż efektem składnych akcji. W 14 minucie po strzela z ok. 20 metrów Mateusz Linka odbił piłkę przed siebie, a dobijający na razy zawodnik rywala trafił do siatki. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji sędzia powinien odgwizdać spalonego. Druga bramka dla Mazura padał po dośrodkowaniu niemal z lini końcowej, które zamieniło się w strzał, który kompletnie zaskoczył młodego bramkarza rząśniczan. Chwilę po drugim golu padł również trzeci, kiedy to zawodnik z Radzymina w łatwy sposób wymanewrował dwóch przeciwników i strzałem przy krótkim słupku podwyższył prowadzanie swojej drużyny. WKS również potrafił dochodzić do sytuacji strzeleckich, ale brakowało dokładnego wykończenia, czy to w przypadku Dziczka, czy też Żakieta. Po młodych zawodnikach z Rząśnika, widać było brak ogrania w seniorskiej piłce, co przekładało się na brak zdecydowania i sprytu w niektórych fragmentach gry. Natomiast zawodnicy Mazura ładnie rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska, a także z dużo łatwością przenosili grę pod pole karne WKS-u. Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło, na co wpływ miał przede wszystkim upał jaki panował w niedziele w całej Polsce. W wyniku coraz większego zmęczenia zawodników obu drużyn na boisko było więcej wolnego miejsca. Padły jednak tylko dwa gole, po jednym dla obu ekip. W 57 minucie po podaniu z głębi pola piłkarz Mazura uprzedził Linkę i posłał piłkę do bramki. Jedyne trafienie dla rząśniczan zapisał natomiast na swoje konto Żakiet, który urwał się obrońcom i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywala. Sytuacji pod obiema bramkami był co nie miara, ale na bakier ze skutecznością były obie drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny z Radzymina 4 do 1. Mimo niekorzystnego wyniku i braku wielu ważnych ogniw swojej drużyny trener Zalewski mógł być zadowolony z postawy zawodników których miał w niedziele do dyspozycji. Zostawli oni na boisku wiele serca, którym często nadrabiali braki w umiejętnościach piłkarskich. Kolejny sparing WKS rozegra w weekend ze swoim ligowym rywalam, Dębęm Wieliszew. Towarzysko zagrają również zawodnicy rezerw rząśnickiego klubu, które zmierzą się z WKS-em Mystkówiec.

Mazur Radzymin-WKS Rząśnik 4:1 (3:0)

Gol dla WKS-u:P.Żakiet 71

WKS:M.Linka-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,Ł.Golianek,A.Ciemerych-M.Dziczek,D.Zalewski,P.Osowiecki,D.Modzelan-A.Soliński,P.Żakiet

autor: ~fan 2012-07-10 08:28:41

avatar Kiedy najbliższy sparing?:)

autor: ~autor 2012-07-15 11:12:07

avatar a gdzie reszta zawodnikow byla jak mecz byl?