Rząśniczanie w formie

• autor: luki91_17, 2012-06-02 21:04

Dzięki zwycięstwu nad Legionem II Warszawa WKS zachował iluzoryczne szanse na awans do Ligi Okręgowej. Szanse na to są już właściwie iluzoryczne, ale cieszy, że rząśniczanie po raz ósmy z rzędu nie przegrali ligowego meczu.

W rudzie jesiennej podopieczni Łukasza Zalewskiego odnieśli efektowne zwycięstwo, dlatego też piłkarze ze stolicy przyjechali do Rząśnika zmobilizowani. Trener Artur Lewandowski zabrał ze sobą kilku zawodników pierwszej drużyny. Jednak gospodarze także byli właściwie umotywowani i od początku spotkania trwała walka o każdy centymetr boiska. Po raz pierwszy wiosną w pierwszym składzie rząśniczam pojawił się Robert Gałązka, a po raz drugi Albert Ciemerych. Obaj zagrali dobre zawody, podobnie jak cała drużyna WKS-u. Gospodarze już na początku meczu dostali wymarzoną okazje do objęcie prowadzenia. W polu karnym sfaulowany został Żakiet. Do piłki podszedł Andrzej Akier, ale niestety chybił celu i wynik nie uległ zmianie. Goście starali się grać piłką, ale miejscowi umiejętnie przesuwali się po boisku, skutecznie umożliwiając im konstruowanie akcji. Także gospodarze, korzystając z dobrej dyspozycji Pawła Osowieckiego, rozgrywali piłkę, dzięki czemu mecz stał na niezłym poziomie. W 27 minucie w pole karne wbiegł Łukasz Abramczyk, którego dobrze zauważył Akier. Obrońca WKS-u próbował dogrywać piłkę, ale minimalnie za mocne zagranie nie pozwoliło Grzegorzowi Abramczykowi na zdobycie gola. Legioniści natomiast, widząc że z trudem przychodzi im forsowanie linii obronnej WKS-u, próbowali strzałów z dystansu, ale tylko po jednym z nich Gałązka musiał interweniować. W pierwszych 45 minutach goli jednak nie było. Po przerwie obie ekipy zdawały już sobie sprawę, że kluczową kwestia dla wyniku meczu, będzie to, kto jako pierwszy zdobędzie bramkę. Gospodarze mieli ku temu okazje w 52 minucie gry, ale ich kapitan tym razem jeszcze przestrzelił. Inaczej było jednak w 61 minucie spotkania. Piłkę wrzucano z autu zgrał głową Żakiet, a Abramczyk pięknym uderzeń z woleja trafił do bramki. Co ciekawe, przed bramkową akcją, strzelec zmienił lewego buta, którym to już w pierwszym kontakcie z piłką zdobył gola. Objęcie przez gospodarzy prowadzenia, spowodowało bardziej ofensywną taktykę warszawian, co z kolei stwarzało okazje do kontrataków. Po jednym z nich ponownie okazje miał najlepszy strzelec WKS-u, ale jego mierzone uderzenie po poprzeczce trafił poza boisko. Swoją okazje miał także rezerwowy Adam Borek, ale trafił w bramkarza. Goście natomiast zaczęli szukać fauli w okolicach pola karnego rywala. Jednak ze stałych fragmentów gry nie stwarzali większego zagrożenie pod bramką Gałąki. Z upływem czasu goście coraz bardziej przyczynę niekorzystnego wyniku upatrywali w arbitrze. Owszem, podjął on kilka kontrowersyjnych decyzji, ale nie wypaczył wyniku spotkania. W doliczonym czasie po raz kolejny zrobiło się niezwykle ciekawie. Do niemal straconej piłki ruszył kolejny z rezerwowych, Bogdan Szurawski, który efektownie przewrócił się w polu karnym. Jako że nie obyło się w tym przypadku bez ingerencji bramkarze gości, po raz drugi tego dnia gospodarze otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i ze stoicki spokojem ustalił wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy.

WKS Rząśnik-Legion II Warszawa 2:0 (0:0)

G.Abramczyk 61,B.Szurawski 90+3-k

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,D.Zalewski,A.Ciemerych-A.Akier(74-A.Borek),Ł.Gałązka,P.Osowiecki,Ł.Golianek-G.Abramczyk(89-B.Szurawski),P.Żakiet(62-M.Dziczek)