Rozregulowane celowniki

• autor: luki91_17, 2012-05-28 07:56

W starciu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli piłkarze WKS-u zdobyli cenny punkt, choć przy lepszej skuteczności mogli nawet zdobyć komplet punktów.

W Wieliszewie doszło do starcie trzeciej z czwartą drużyną ligowej tabeli. Dąb miał trzy punkty więcej o rząśniczan i był minimalnym faworytem spotkania. Jednak mimo iż przed większość meczu grę prowadzili gospodarze, to przyjezdni stworzyli sobie więcej bramkowych okazji. Pierwszą już w 7 minucie miał Grzegorz Abramczyk, który po dobrej centrze Andrzeja Akiera uderzył głową, ale ładnie obronił jego strzał bramkarz miejscowych. Goście jednak poszli za ciosem i już w 10 minucie cieszyli się z objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego zagrywał Akier, piłka przeszła po głowie defensora miejscowych i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Po kolejnych pięciu minutach mogło być już 2:0 dla gości. Po dośrodkowaniu Dziczka ponownie główkował kapitan WKS-u, bramkarz końcami palców sparował piłkę na poprzeczką, a Łukasz Gałązka zamiast o razu uderzać, dobijając strzał kolegi, próbował jeszcze zwodów, które zakończyły się zablokowaniem jego akcji. Wieliszewianie starali się grać krótkimi podaniami, jednak nie przynosiło to większego zagrożenia pod bramka gości. Niestety dla nich, pierwsza naprawdę groźna akcja Dębu zakończyła się golem. W 27 minucie prostopadłe podanie doszło do będącego w polu karnym zawodnika z Wieliszewa, który znalazł się sam przed Rogulski i strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan rywalizacji. Jeszcze przed przerwą obie ekipy miały okazje na obięcie prowadzenia. Najpierw Rogulski kapitalnie obronił w sytuacji jeden na jeden, a potem dwa razy prawą stroną ruszył Paweł Osowiecki. Za pierwszym razem jego akcja zakończyła się groźnym strzałem, za drugim zaś świetnym dograniem do Dawida Zalewskiego, który jednak nie wykorzystał dobrej okazji. Po zmianie stron nieco więcej zagrożenia stwarzali gospodarze, jednak goście mieli w składzie dobrze broniącego Rogulskiego oraz grającego z ogromnym poświęceniem Piotra Kulesze. To także zespół Łukasza Zalewskiego miał lepsze okazje na zdobycie drugiej bramki. W sytuacji sam na sam spudłował Łukasz Golianek, w poprzeczkę trafił po mocnym strzale Gałązka, a w kilku innych sytuacjach zabrakło dogrania. Wreszcie w ostatnich sekundach minimalnie chybił uderzeniem głową Akier. Podział punktów nie skrzywdził więc żadnej z drużyn, ale chyba większy niedosyt odczuwają jednak goście, którzy zmarnowali kilka idealnych sytuacji.

Dąb Wieliszew-WKS Rząśnik 1:1 (1:1)
Gol dla WKS: samobójcza bramka w 10 minucie
WKS:Ł.Rogulski-P.Osowiecki,P.Kulesza(77-A.Borek),Ł.Zalewski,Ł.Golianek-M.Dziczek,D.Zalewski,Ł.Gałązka,A.Akier-G.Abramczyk,.P.Żakiet(58-B.Łaskarzewski)

autor: ~aa 2012-05-30 09:26:30

avatar bedzie aktualizacji strzelców bramek????