3 gole=3 punkty

• autor: luki91_17, 2012-05-20 00:13

16 punktów w ostatnich sześciu meczach zapisali na swoim koncie zawodnicy WKS-u Rząśnik. W sobotę po golach Grzegorza Abramczyka oraz Łukaszów: Zalewskiego i Gałązki, odprawili z kwitkiem rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Wynik meczu wskazuje na łatwe zwycięstwo gospodarzy, ale wbrew pozorom goście zaprezentowali się lepiej niż jesienią, kiedy to bardzo szczęśliwie zremisowali z WKS-em. W pierwszych minutach szczególnie wyróżniał się gracz pierwszej drużyny nowodworzan, Szymon Makowski, który już na początku meczu dwa razy groźnie uderzył lewą nogą. Entuzjazmu do gry w A-klasie wystarczyło mu jednak jedynie na pierwszą część gry, gdyż w drugiej był zupełnie niewidoczny. W pierwszej przynajmniej kilka razy pokazał nietuzinkowe umiejętności. Ze strony gospodarzy po raz kolejny swoje czysto piłkarskie walory w 40 minucie udokumentował efektowną bramką Łukasz Zalewski, ale za nim do tego doszło, na boisku działo się na dużo ciekawego. Od początku widać było, że obie ekipy chcą grać w piłkę, dlatego mecz miał żywe tempo i mógł się podobać. Goście kilka razy po akcjach bokami boiska, a także po stałych fragmentach gry sprawdzili dyspozycje Łukasz Rogulskiego. Ten zaś spisywał się bez zarzutu, pozwalając sobie nawet na żonglerki we własnym polu karnym. Natomiast rząśniczanie przypomnieli sobie, że ich atutem były do niedawna rzuty rożne i wolne. W sobotę najczęściej wykonywali je bracia Zalewscy i niemal zawsze pachniało po nich golem. W 19 minucie piłka znalazła drogę do siatki Świtu. Zagrania grającego trenera WKS-u z rzutu wolnego trafiło na głowę Grzegorza Abramczyka, a ten uderzył precyzyjnie obok bezradnego bramkarza. Po zdobytej przez miejscowych bramce ich gra poprawiła się, ale nadal przyjezdni byli groźni. Czujnie jednak grali boczni obrońcy WKS-u. W 31 minucie zadrżały jednak serca kibiców z Rząśnika, kiedy to piłka znalazła się w bramce Rogulskiego. Sędzia Andrzej Barmosz uznał jednak, że oddając strzał Makowski faulował bramkarza rząśniczan. Sytuacja była kontrowersyjna, ale wydaje się, że arbiter miał pełne prawo podjąć taką decyzje. We wspomnianej 40 minucie swoje ofensywne zapewne bramką sfinalizował Łukasz Zalewski. Rozpoczął on akcje na własnej połowie, potem ponownie otrzymał piłkę już przed szesnastka rywala, podbił piłkę do góry i strzałem z woleja zdobył ślicznego gola. Po zmianie stron kilka razy ładnie na lewej stronie zaatakowali Adam Borek i Łukasz Golianek, ale brakowało im wykończenia. Także goście do końca wierzyli w korzystny rezultat i próbowali zagrażać bramce WKS-u strzałami z dystansu, jednak Rogulski bronił pewnie. Swoje okazje mieli także gospodarze, ale skuteczność w drugiej połowie stała z ich strony na nieco niższy poziomie niż przed zmianą stron. W 78 minucie "kropkę nad i" postawił Łukasz Gałązka. Ponownie z rzutu wolnego dogrywał Łukasz Zalewski, a pomocnik gospodarzy ładnie przymierzył strzałem głową, rozstrzygając ostatecznie losy meczu. W końcówce bliski podwyższenia rezultatu byli jeszcze rezerwowi Bogdan Szurawski i Albert Ciemerych, ale więcej goli już nie padło. WKS pokonał Świt 3:0 i umocnił się na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

WKS Rząśnik-Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (2:0)

G.Abramczyk 19,Ł.Zalewski 40,Ł.Gałązka 78

WKS:Ł.Rogulski-P.Osowiecki,P.Kulesza,Ł.Zalewski,Ł.Golianek(87-A.Ciemerych)-M.Dziczek,Ł.Gałązka,D.Zalewski,A.Borek(77-B.Szurawski)-P.Ciemerych(84-P.Abramczyk),G.Abramczyk(88-Ł.Abramczyk)

autor: ~(L) 2012-05-20 08:36:31