statystyki szczegółowe

Aktualności

Ponownie zwycięzcy

• autor: luki91_17, 2012-05-13 21:01

Łatwo  nie było, ale trzy punkty pojechały do Rząśnika. WKS pokonał Wisłę Jabłonna 3:1 w meczu 21 kolejki rozgrywek A-klasy.

W rundzie wiosennej piłkarze z Jabłonnej swoje mecze rozgrywają na stadionie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ przy ulic Kawęczyńskiej. Nowoczesny obiekt wyposażony jest w boisko ze  sztuczną nawierzchnią, które było areną niedzielnego meczu. Dla gospodarzy był to mecz ostatniej szansy w walce o utrzymanie, gdyż przed meczem tracili o bezpiecznego miejsca w tabeli aż 13 punktów. Stąd ogromna mobilizacja w ich szeregach, aby w meczu z WKS zdobyć komplet oczek. Od pierwszych minut dla piłkarzy Wisły nie było straconych piłek, a ich akcje ofensywne również wyglądały obiecująco. Goście przetrwali początkowy okres przewagi rywala i co ważne, w przeciwieństwie do kilku wcześniejszych meczy, wykorzystali pierwszą nadarzającą się okazje do zdobycia gola. W 17 minucie Żakiet uprzedził bramkarza rywala, został przez niego sfaulowany i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki poszedł Andrzej Akier i mocnym strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. W meczu z Wisłą popularny "Ryba" był jednym z najlepszych graczy rząśniczan, co potwierdziło pewne wykonanie karnego. Także druga groźna akcja gości zakończyła się sukcesem. Grzegorz Abramczyk nie dał szans bramkarzowi rywala w sytuacji sam na sam. Zawodnicy z Jabłonnej nie podłamali się jednak takim obrotem sprawy i dalej walczyli o korzystny rezultat. W 41 minucie z pomocą przyszedł im również arbiter spotkania. Zawodnik Wisły szarżował na bramkę Rogulskiego, przewrócił się bez kontaktu z piłkarzem WKS-u, na dodatek przed polem karnym, ale sędzia po raz drugi wskazał na "wapno". Rogulski wspaniale obronił uderzenie z karnego, ale przy dobitce był bez szans. Po zmianie stron gospodarze agresywnie ruszyli do ataków. Z ich akcji niewiele wynikało, ale rząśniczanie musieli być czujni. Z każdą upływającą minutą sędziowie coraz bardziej zaskakiwali swoimi decyzjami, wprowadzając nerwowość na boisku. Masa żółtych kartek, w tym dwie dla jednego z graczy gości, kilka zupełnie niezrozumiałych decyzji, totalny brak konsekwencji- tak prezentowała się w niedziele trójka arbitrów. Grając w końcówce w osłabieniu goście walczyli o utrzymanie korzystnego wyniku. Nie tylko udało się go utrzymać, ale jeszcze w ostatniej akcji meczu poprawić. Po rzucie rożnym dla Wisły, szarżę przez całe boisko przeprowadził Łukasz Golianek, ograł bramkarza, i trafił do pustej już bramki. Po trudnym meczu WKS zanotował 4 zwycięstwo w 5 ostatnich grach ligowych. Dzięki temu rząśniczanie mają już 6 punktów przewagi nad piąta w tabeli Mewą Krubin.

Wisła Jabłonna-WKS Rząśnik 1:3(1:2)

Gole dla WKS: A.Akier 18,G.Abramczyk 26,Ł.Golianek 90

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,D.Zalewski,Ł.Golianek-A.Akier,P.Osowiecki,M.Dziczek,A.Borek(77-B.Szurawski)-G.Abamczyk,Żakiet(88-P.Abramczyk)