Upalne męki

• autor: luki91_17, 2012-04-29 19:42

Pogoda,  jak przywitała w sobotnie popołudnie w Białobrzegach piłkarzy Rotavii i WKS-u, nie sprzyjała wysiłkowi fizycznego. W pełnym słońcu i przy temperaturze sięgającej niemal 30 stopni Celsjusza, goście zdobyli trzy punkty.

Zwycięstwo podopieczni Łukasza Zalewskiego, zwłaszcza w ostatnich dwudziestu minutach meczu, musieli wyszarpać ambitnym rywalom z rąk. Początek meczu był dla rząśniczan bardzo udany. Co prawda najpierw po błędzie jednego z obrońców zagotowało się pod bramką gości, ale to WKS już w 12 minucie świętował zdobycie prowadzenia. Z rzutu wolnego ładnie uderzył Grzegorz Abramczyk, ale piłka leciała w środek bramki. Błąd popełnił jednak golkiper miejscowych i kapitan gości mógł świętować swoje trafienie. Zdobycie prowadzenie nie oznaczało, że WKS będzie niepodzielnie panować na boisku. Gospodarze starali się dokładnie rozgrywać swoje akcje i od czasu do czasu zagrażać bramce Łukasza Rogulskiego. Z obu stron brakowało jednak dokładności i jakości w okolicach pola karnego rywala. Do przerwy utrzymał się rezultat korzystny dla przyjezdnych. Także początek drugiej połowy szybko przyniósł trafienie gościom. Abramczyk ładnie ograł obrońce gospodarzy i dograł piłkę do będącego tuż przed bramką Pawła Osowieckiego, który pewnie podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Gospodarze energicznie protestowali przeciwko uznaniu bramki przez sędziego, domagając się odgwizdania spalonego. Arbiter wskazał jednak na środek boiska. Rotavia nie miała jednak zamiaru poddać się mimo bardzo niekorzystnej sytuacji.W 64 minucie sędzia ponownie podjął kontrowersyjną decyzją, dopatrując się faulu na zawodniku z Nieporętu. Jako że całe zajście miało miejsce w polu karnym, piłkarz miejscowych ustawił piłkę na "wapnie" i po chwili posłał ją do bramki. Od tego momentu miejscowi osiągnęli przewagę, ale bardzo konsekwentnie grała obrona gości. Sędzia natomiast z każdą minutą coraz bardziej tracił kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 74 minucie podyktował rzut wolny pośredni dla rząśniczan, mimo iż piłka zagrywana przez obrońce Rotavii do bramkarza odbiła się po drodze od zawodnika WKS-u. Po krótkim rozegraniu piłki w słupek uderzył Łukasz Zalewski. Najgoręcej pod bramką gości zrobiło się w ostatniej akcji meczu, ale po serii heroicznych interwencji zawodników z Rząśnika udało się oddalić zagrożenie, po czym sędzia zakończył spotkanie.

Rotavia Nieporęt-WKS Rząśnik 1:2 (0:1)

Gole dla WKS-u:.G.Abramczyk 12 i P.Osowiecki 49

WKS:Ł.Rogulski-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,D.Zalewski,Ł.Golianek-P.Osowiecki,B.Łaskarzewski,Ł.Gałązka,A.Borek(78-B.Szurawski)-G.Abramczyk,Żakiet(90-P.Abramczyk)

autor: ~f 2012-05-02 12:53:12

avatar bedzie akualizacja strzelców??

autor: ~ff 2012-05-07 06:58:59

avatar z bugiem .Sowinski.nieporet-bylak i kowlaski.jabłonna-kowalski 2 bylak 1 i bielecki piotr1