statystyki szczegółowe

Aktualności

WKS na podium.

• autor: luki91_17, 2010-01-09 23:04
Trzecie miejsce zajeli piłkarze WKS-u Rząśnik w Turniej Halowym w Radzyminie. W 5 meczach wywalczyli oni 9 punktów,ktore wzstarczyły im do zajecia miejsca na podium.

W zawodach w Radzyminie wystąpiło sześć drużyn. Piłkarze Mazura wystąpili pod szyldem jednego ze sponsorów klubu-"Bar 7". Ich młodsi koledzy z drużyny juniorów wsparci jednym z piłkarzy pierwszego zespołu wystąpili pod nazwą klubu,zaś drużyna o tajemniczej nazwie "Baranki" to grupa młodych zawodników z byłej drużyny juniorskiej Mazura z rocznika 91/92. Stawkę uzupełnili B-klasowa Rotavia Nieporęt oraz drużyna mareckiej ligi szóstek- M-Bud.

W pierwszym starciu podopieczni Jana Majewskiego zagrali ospale,przez co przegrali z Barankami 1:3.Jedyną  bramkę dla rząśniczan zdobył Łukasz Gałązka. W kolejnym starciu z Rotavią już w pierwszej minucie meczu (każdy trwał 12 minut) prowadzenie dla WKS-u zdobył Grzegorz Abramczyk. Zawodnicy z Nieporętu wyrównali po dość kontrowersyjnym golu,ale na minute przed końcem trzy punkty zapewnił rząśniczanom gol Alberta Ciemerycha. W kolejnym starciu WKS zmierzył się z rewelacyjnie do tej pory spisującymi się juniorami Mazura,którzy w swoich wcześniejszych meczach pokonali M-Bud i zremisowali ze swoimi starszymi kolegami 2:2. Typ razem jednak wyższość drużyny trenera Majewskiego nie podlegała dyskusji-2:0 to najniższy wymiar kary. Gole zdobyli G.Abramczyk i Gałązka. W starciu z najsłabszym w stawce M-Bud-em zawodnicy z Rząśnika wygrali pewnie 4:2. W tym spotkaniu dwukrotnie trafił Marcin Zając,a na listę strzelców wpisali się również Piotr Kulesza i Paweł Abramczyk. Przed ostatnim spotkaniem z Barem 7 drużyna z Rząśnika miała nadal szansę na wygranie turnieju. Przez pierwsze 6 minut WKS dominował. Efektownego gola zdobył Gałązka,a w poprzeczkę i słupek trafił Grzegorz Abramczyk. Niestety potem kuriozalny błąd znakomicie broniącego wcześniej Głowackiego spowodował gola wyrównującego dla gospodarzy. Trefienie to dodało im animuszu i podwyższyli oni wynik na 3:1 na swoją korzyść. Bramka zdobyta w ostatniej sekundzie przez Łukasz Abramczyka nic już nie dała. WKS zakończył turniej na 3 miejscu,ustępując Barankom i Barowi 7. Był to z pewnością bardzo pożyteczny element przygotowań do najbliższej rundy wiosennej.