statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzy strzelili

• autor: luki91_17, 2012-02-13 21:14

W pierwszym mecz sparingowym WKS pokonał 3:0 GKS Pokrzywnica. Bramki zdobyli Łukasz Golianek, Damian Wiśniewski i Paweł Abramczyk.

Mecz z wiceliderem A-klasy Ciechanów-Ostrołęka był  pierwszą grą kontrolną rząśniczan w przerwie zimowej. Test wypadł przyzwoicie, a najbardziej cieszy liczba graczy na jakich mógł liczyć tego dnia Łukasz Zalewski. W pierwszej połowie na boisku zaprezentowało się  dwóch nowych zawodników: Piotr Bobowski i Jakub Zalewski. Przyjście tego pierwszego do Rząśnika jest niemal pewne, natomiast transfer drugiego jest uzależniony od sytuacji Nadnarwianki Pułtusk, która przeżywa ogromne problemy finansowe i organizacyjne. W pierwszym składzie mecz rozpoczął również Tomasz Osowiecki, który być może powróci na rundę wiosenna z wypożyczenia z GKS-u Dąbrówka. W drugiej części w bramce zagrał Łukasz Rogulski, który prawdopodobnie również wzmocni WKS. Zarówno on, jak i Robert Gałązka zagrali dobre spotkania, nie dopuszczając do zagrożenia bramki. Gracze Pokrzywnicy nieźle rozgrywali piłkę w środku pola, ale w okolicach pola karnego ich akcje były rozbijane przez obrońców WKS-u. Świetne zawody rozegrał Łukasz Zalewski, bardzo dobre Piotr Kulesza, a po zmianie stron również Bobowski, który rozpoczął mecz na lewej obronie. Jedyna bramka w pierwszych 45 minutach padła po prostopadłym podaniu Grzegorza Abramczyka, po którym sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Golianek, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Po za tą sytuacją gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie było dużo walki fizycznej, typowej dla meczów rozgrywanych w okresie przygotowawczym. Po zmianie stron początkowo rząśniczanie mieli spore problemy z atakami rywala, a nowi zawodnicy potrzebowali trochę czasu, aby złapać odpowiedni rytm. Z czasem jednak przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dołożyli do swojego dorobku jeszcze dwa trafienia. W 74 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Damian Wiśniewski, a kilka minut później w polu karnym Paweł Abramczyk ładnie ograł obrońcę i mocnym strzałem nie dał bramkarzowi GKS-u szans na skuteczną interwencje. W drugiej części gry cieszy szczególnie dobra gra młodych zawodników: WIśniewskiego oraz dwóch zawodników drużyny juniorów: Piotra Piecychny i Adama Borka. Szczególnie ten drugi był bardzo aktywny, nękając obrońców drużyny przeciwnej.

WKS Rząśnik-GKS Pokrzywnica 3:0 (1:0)

Ł.Golianek 24, D.Wiśniewski 74, P.Abramczyk 82

WKS:R.Gałązka(46-Ł.Rogulski)-T.Osowiecki(46-Ł.Abramczyk),P.Kulesza(46-Z.Kałek),P.Bobowski,Ł.Zalewski-P.Osowiecki(46-Ł. Gałązka),D.Zalewski(65-P.Abramczyk),J.Zalewski(46-P.Piecychna),Ł.Golianek(46-A.Borek)-G.Abramczyk(60-D.Wiśniewski),A.Akier(46-M.Dziczek)