Puchar został w Rząśniku

• autor: luki91_17, 2012-01-15 16:25

Piłkarze WKS-u Rząśnik z kompletem punktów wygrali turniej o Puchar Wójta Gminy Rząśnik. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły Wichru Sadowne i Stowarzyszenia Ważna Róża Wyszków.

Przed turnieju było wiele perturbacji, związanych z odwołaniem przez kilka drużyn swojego udziału w zawodach. Ostatecznie jednak turniej stał na dobrym poziomie, nie zabrakło efektownych akcji i świetnych parad bramkarzy. Już w pierwszym meczu WKS I stoczył zacięty bój z Bugiem Wyszków 94, wzmocnionym dwoma zawodnikami rezerw. To właśnie ta grupa wiekowa będzie prawdopodobnie tworzyła zespół rezerw Bugu wiosną. W meczu otwarcie wyszkowianie dwukrotnie prowadzali, ale remis gospodarzom zapewniły bramki Pawła Abramczyka i Zbigniewa Kałka. W kolejnym meczu Wicher Sadowne rozbił Ważną Róże, a następnie na boisku pojawił się WKS II, w bardzo mocnym składzie. Rząśniczanie szybko pokazali, że są faworytami turnieju i łatwo ograli Amigos Lubiel. W kolejnm meczu pechowej porażki z Ważną Różą doznał WKS I, który zdołał wyrównać stan mecz w końcówce, by stracić decydującą bramkę tuż przed końcem meczu. W meczu z dobrze grającym w całych zawodach Wichrem, WKS  II po trudnym meczu ostatecznie wygrał 4:1 Niespodziewanie w kolejnym meczu Amigos pokonali 2:1 Bug Wyszków. W trzeciej serii spotkań bardzo efektowną wygraną zanotował WKS II, gromiąc Ważną Różę, a piękną bramkę strzałem nożycami zdobył Łukasz Zalewski. Następnie WKS I nie potrafił wykorzystać dwubramkowej przewagi w meczu z Amigos i musiał się zadowolić jednym punktem. W kolejnym meczu zawodnicy z Sadownego rozbili Bug. Po sromotnej klęsce z WKS II, Ważna Róża poprawił sobie humor, wygrywając 8:0 z Amigos, a aż 4 gole zdobył Krystian Bobowski. Potem kolejne gładkie zwycięstwo, 5:0 nad Bugiem, odniósł WKS II, a dzięki remisowi Wichru z WKS I, w którym świetnie bronił Robert Gałązka, już przed ostatnią serią spotkań stało się jasne, że puchar Wójta pozostanie w Rząśniku. W ostatniej kolejce Ważna Róża zapewniła sobie trzecie, a Wicher Sadowne drugie miejsce w turnieju. W ostatnim meczu przyjaźni, WKS II pokonał 5:2 swoich kolegów z WKS I, dzięki czemu zdobył komplet punktów, i zakończył rozgrywki ze świetnym bilansem bramkowym. Koronę króla strzelców zgarnął strzele ośmiu bramek, Łukasz Zalewski, najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Rogulskiego z WKS II, a graczem turnieju byłego zawdonika WKS-u, Krzysztofa Borowskiego z Ważnej Róży. Nagrody wręczył patron turnieju, wójt Paweł Kołodziejski.

Wyniki:

WKS Rząśnik I-Bug Wyszków 94 2:2

Wicher Sadowne-Ważna Róża 5:0

WKS Rząśnik II-Amigos Lubiel 4:0

WKS I-Ważna Róża 1:2

WKS II-Wicher 4:1

Amigos-Bug 94 2:1

Ważna Róża-WKS II 1:8

WKS I-Amigos 2:2

Wicher-Bug 94 4:0

Amigos-Ważna Róża 0:8

WKS II-Bug 94 5:0